Zahradní ochutnávka vín

20. července 2008 v 21:01 | milasko |  Soutěže, ochutnávky, akce
Ochutnávka vín v hotelu Bujnoch v Přelouči dne 19. 7. 2008 byla trochu netradiční. Jednak se nekonala v restauraci hotelu jako obvykle, ale na zahradě. Druhý rozdíl byl v tom, že obvykle jsou představována vína určitého vinařství nebo regionu. Tentokrát vybral známý znalec vína, hotelíér pan Oldřich Bujnoch vína, která neměla navzájem nic společného, ale byla použita pro zajímavý experiment. Pan Bujnoch se pokusil hostům vysvětlit systém stobodového hodnocení. Každý návštěvník dostal běžný bodovací lístek, jaký se používá na soutěžích. Mohl se tak pokusit vžít se do funkce člena komise. S určitou nápovědou se pak dobrali jistého společného výsledku, někdy formou hlasování, jako tomu bývá na počátku opravdové soutěže.
Vstupním vzorkem bylo Chardonnay 2007 moravské zemské víno - Víno Rakvice. Velmi světlá, téměř vodová barva, slabá nevýrazná vůně, náznak citrusů, 11,5 % alkoholu. Chuť mi přišla trochu kyselejší, viskozita byla nízká a také dochuť krátká. Víno je levné, je vhodné třeba k zahradnímu posezení. Určitě se dá pít déle, na nějaké vychutnávání ale není. Soukromě dávám 5,5 bodu (z max. 10).
Veltlínské zelené 2006 výběr z hroznů - Vinařství TopolanskýPavlov. Žlutozelená barva, 14 % alkoholu. To je trochu více, ale nebyl to hlavní problém tohoto vína. Mělo relativně slabou sladkou vůni, nízkou viskozitu,v chuti i dochuti byla ale zřejmá nějaká vada, něco úplně cizího. To bych tedy nikomu nedoporučil, 4 body.
Cabernet Sauvignon 2005 jakostní, blanc de noir - Weingut Anselmann, SRN. Bílé víno z modrých hroznů, to opravdu není moc běžné! Alkoholu 13,5 %, světlince zlatavá barva. Vůně vlastně typicky kabernetová, velmi silná, hlavně černý rybíz. V chuti bylo cítit lehké perlení, viskozita a dochuť střední. Zajímavé svěží víno. Pro zajímavost: U tohoto vína se společnost dobrala k 81 bodům, já bych 2-3 přidal. Desetibodovou stupnicí hodnotím 8 body. ( K hodnocení ještě poznámka dole.)
Ryzlink vlašský 2006 pozdní sběr - Mikrosvín Mikulov. 12,5 % alkoholu, zlatavá barva, středně silná ovocná vůně, viskozita nižší až střední, plná jemná chuť, střední dochuť. Dávám také 8 bodů, ale předchozí víno mě zaujalo o něco více.
Chardonnay 2007 výběr z hroznů - Vinařství Šebesta Březí. 13,5 % alkoholu, zlatavá barva. Středně silná sladká vůně, bohatá a plná chuť, Střední až vyšší viskozita, delší dochuť. Tohle je opravdu pěkné víno, jednička večera, dostane 8,5 bodu.
Frankovka 2007 jakostní rosé - Víno Rakvice. Barva až nápadně světlá, taková hodně zředěná malinovka, 11,5 % alkoholu. Vůně sice skoro žádná, ale příjemně trpká chuť, taková kyselejší zmrzlina. Viskozita nízká, dochuť krátká. Lehké letní víno, určené k rychlému vypití, nejlépe někde u bazénu. Dostává 6 bodů.
Frankovka 2007 moravské zemské víno - Víno Rakvice. Alkoholu 12 %, barva až divná, krvavě červená. Slabší, ne moc příjemná vůně, chuť o něco lepší. Viskozita nízká, dochuť kratší. Opět levné nenáročné víno, 6,5 bodu.
Rulandské modré 2005 výběr z hroznů - Víno Rakvice. 14 % alkoholu, barva světlejšího granátu. Středně silná, typická odrůdová vůně, příjemná, docela svěží chuť, peckoviny, griotka. Viskozita nízká, dochuť kratší. 7,5 b.
Cabernet Sauvignon 2005 reserve - Chateau Vartely, Moldávie. Jedná se o nejvyšší řadu tohoto vinařství, vína zrají 18 měsíců v novém dubovém sudu Toto mělo 13,5 % alkoholu, velmi tmavou, skoro černou barvu. Vůně velmi bohatá, opojná, černý rybíz, višně, vanilka, chuť mi ale úplně neseděla, byla taková těžká. Trochu to připomínalo vína portského stylu, ale k nim mu zase něco scházelo. Vysoká viskozita, střední dochuť, víno se dá určitě dlouho archivovat. Dávám mu 7 bodů.
Závěrečným vínem byl Merlot 2005 reserve - od stejného vinařství. Alkoholu ještě více, 14 %, barva skoro stejná jako u předchozího vzorku. Vůně lesního ovoce, trocha vanilky, chuť mi vyhovovala více než u Cabernetu. Viskozita střední, sametová střední dochuť. 8 bodů.
Poznámka k hodnocení: Počet bodů při desetibodové stupnici neodpovídá přímo desetinásobku u stobodové. Ta má totiž fakticky jen 60 bodů, protože se pohybuje od 40 do 100. Desetibodovou stupnici používám v celém rozsahu a např. 80 bodům pak odpovídá přibližně 7,5. Viz též článek: Hodnocení vína. Bodovací systémy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama