Ze soutěžních přechutnávek

31. března 2009 v 8:42 | milasko |  Soutěže, ochutnávky, akce
Trochu opožděně se ještě jednou vracím k soutěži Štika Fórum. Už jsem naznačoval, že jsem tam následně přechutnal různá zajímavá vína a říkal jsem si, že by nebylo špatné s nimi seznámit. Zjistil jsem ale, že moje poznámky z této závěrečné akce jsou z neznámých zcela jistě"objektivních" důvodů nějak útržkovité a můj rukopis ještě hůře čitelný než normálně (což by ale moji známí vyloučili, jako něco zcela nemožného). Tak alespoň v poněkud očesané podobě jen několik zajímavostí.

Neznámou odrůdou byl pro mě německý Acolon (Blauer Lemberger x Dornfelder), konkrétně jsem chutnal Acolon 2007 Qualitätswein Weingut Anselmann, Německo. Tmavší ale poněkud tenčí víno, u něhož celkem zřetelně vyhrávala vůně nad chutí. Dal bych 7,5 bodu.
Obecně dobrou pověst mají bzenecká Ega. Ochutnal jsem EGO No. 69 - Ryzlink vlašský 2007 pozdní sběr a EGO No. 59 - Rulandské šedé 2007 výběr z hroznů Moravské vinařské závody Bzenec. Zajímavé je, že na soutěži dostala obě stejně bodů (82,50). Mě více chutnalo 59, kde bych dal i více.

Zatím jen minimálně zkušeností mám se slovenskou odrůdou Devín (Tramín červený x Veltlínské červenobiele). Tady jsem se na ni trochu "podíval". Líbil se mi polosuchý Devín 2008 jakostní J&J Ostrožovič Velká Trňa, Slovensko s hezkou výraznou zelenkavou barvou a překrásnou sladkou vůní. Ocenil jsem 8 body.
Z Veltlínů mě zaujaly např. VZ 2008 výběr z hroznů Dušan Durdovanský Vinosady, Slovensko nebo VZ 2008 kabinet Vinařství U Kapličky Zaječí. Od stejného vinařství nebylo špatné ani kabinetní Sylvánské zelené 2008. Pěkný byl i polosuchý Sylván 2008 pozdní sběr Ing. Miroslav Volařík Mikulov.
Ze sladkých nebylo špatné Chardonnay 2005 výběr z cibéb Vinařství Kovacs Novosedly s intenzivní a čistou vůní. U mě 8,5 bodu.
Z červených mi chutnal například Alibernet 2008 výběr z hroznů Vinařství U Kapličky Zaječí. Velmi tmavé víno s vysokou viskozitou a příjemnou vůní, ale možná trochu méně plným tělem. Hodnotil jsem 8 body.
Je to jen takové letem světem, podrobnější charakteristiku vín jsem si bohužel nepoznamenal, navíc jsem se k přechutnávání dostal až druhý den, tudíž mi leccos zajímavého nejspíše uteklo.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama