Vína z Patrie Kobylí

7. května 2009 v 9:38 | milasko |  Soukromé koštování, odrůdy

Po nedávném přiblížení vín z Mikrosvína jsem tentokrát ve svém archivu
vyhledal poznámky k vínům z Patrie. Není to dlouho, co jsem četl takovou diskusi o tom, že jejich vína jsou v poslední době taková či onaká, prostě žádné velké nadšení. Já budu popisovat vína z ročníků 2005 a 2006, vypitá asi před 1-2 lety.
Tramín červený 2005 výběr z hroznů. Obsah alkoholu 13,5 %. Hodně světlá barva, střední viskozita. Zajímavá intenzivní opojná vůně. Bohatá plná chuť. Dochuť středně dlouhá s lehkou hořčinkou. Dal jsem 7,5 bodu z 10 možných.
Cabernet Sauvignon 2005 pozdní sběr. Obsah alkoholu 12,5 %. Velmi tmavá, neprůhledná barva, viskozita střední. Méně výrazná vůně tmavého ovoce. Středně plné tělo, dobře pitelné, delší dochuť. Dávám 7 bodů.Neuburské 2006 pozdní sběr. Obsah alkoholu 13 %. Barva hodně světlá se zelenkavými záblesky, nižší až střední viskozita. Příjemná lehce nasládlá vůně zelených jablek. Jemné a přitom lehce kořenité, velmi dobře pitelné, dlouhá kořenitá dochuť. Dostalo 8 bodů.
Muškát moravský 2006 výběr z hroznů. Obsah alkoholu 14 %. Barva skoro vodová, viskozita střední. Překrásná vůně růží. Chuť celkem pikantní, ale určitě horší než vůně, dochuť krátká. Dal jsem 6,5 bodu.

Sauvignon 2006 výběr z hroznů. Obsah alkoholu 13,5 %. Světlá zelenkavá barva, střední až vyšší viskozita. Velmi bohatá vůně, extraktivní svěží pikantní víno. Středně dlouhá dochuť. Ocenil jsem na 8,5 bodu.

Veltlínské zelené 2006 slámové. Obsah alkoholu 8,9 %. Tmavší zlatavá barva, střední viskozita. Výrazná sladká velmi příjemná vůně. Taková slaďonká lahůdka (212 gramů zbytkového cukru). Velmi dlouhá dochuť. Jdu až na 10 bodů.
Patria cuvée červené 2006 pozdní sběr. Vyrobeno z odrůd Modrý Portugal, Frankovka a Rulandské modré. Obsah alkoholu 13 % Barva tmavá, borůvková, viskozita vyšší. Vůně silnější, ovocná, peckoviny. Plná příjemná ovocná chuť s jemnými tříslovinami. Středně dlouhá dochuť. Dávám 7 bodů.
Frankovka 2006 pozdní sběr. Obsah alkoholu 12,8 %. Hodně tmavá barva, viskozita střední. Příjemná kořenitá vůně, chuť ale méně výrazná. Dochuť střední až delší. Dostalo 6,5 bodu.
Celkově jsem byl s víny z Patrie dost spokojený, přesněji řečeno hlavně s bílými. Dodatečně jsem se dočetl, že Patria cuvée 2007 s odlišným složením (Svatovavřinecké, André a Rulandské modré) bylo nejlépe hodnoceným domácím vínem na Cuvée Ostrava 2009. Zpětně už ze svých poznámek nezjistím, proč jsem u cuvée 2006 dal jen 7 bodů. Něco mi tam trochu vadit muselo, ostatně odrůdy , které byly v 06 použity nepatří k mým zvláštˇoblíbeným.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Milan Milan | Web | 10. května 2009 v 23:30 | Reagovat

Ahoj Mílo! Tak to mě opravdu těší, že jsi v pořádku a zdravý, už jsem si myslel, že jsi někam zabloudil po nějaké zdařilé ochutnávce vína! Na tvém blogu mě zaujala zmínka o víně slámovém. Sice vím, jak se vyrábí a že je to dosti pracné, ale nikdy jsem neměl možnost ho ochutnat. Měj se pěkně a užívej života! Milan

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama