Degustace moravských vín na olomoucké Floře

15. října 2009 v 23:07 | milasko |  Soutěže, ochutnávky, akce

Flora Olomouc je moc pěkná akce, už jsem na ní byl vícekrát, ale tentokrát měl výlet trochu jiný cíl. Už dlouhou dobu si přes internet píšu o víně s kamarádem Jardou, kterého si v této oblasti dost vážím. Zatím jsme se ale nikdy neviděli. Proto jsme se domluvili, že se tentokrát v Olomouci sejdeme a jak jinak než u vína. Každý den tam totiž probíhala v rámci Dnů moravských vín řízená degustace. V sobotu 3.10. se týkala Mikulovské podoblasti. Vedl ji zástupce Vinných sklepů Valtice pan Ing. Jiří Uřičář. Ochutnali jsme osm vzorků ze tří vinařství: Vinné sklepy Valtice, Moravčíkova vína z Horních Věstonic a Galant z Mikulova. Chlapci, kteří nalévali, s vínem nešetřili a přitom nebylo kam odlévat. Než se Jardovi podařilo vyprosit si něco na odlévání, museli jsme "obětavě" všechno vypít, což snad na úvod nebylo ani dobře. V hodnocení jsme se téměř shodli, rozdíly byly nepodstatné. Oběma nám nejlépe sedla dvě vína z Galantu, Jardovi více Ryzlink vlašský 2007 pozdní sběr, vinařská obec Mikulov, trať Pod Mušlovem. Moc pěkný typický voňavý vlašáček. U mě byl těsně druhý za Rulandským šedým 2007 výběr z hroznů (stejná obec i trať), bohatým plným vínem s dobrou perspektivou dalšího zrání. Valtická vína (Sylvánské zelené 2007 pozdní sběr a Aurelius 2008 výběr z hroznů) u nás obsadila druhou příčku. Uspokojila, ale úplně nenadchla. Nejméně jsme si rozuměli s Moravčíkovými víny, která nám přišla taková ořezaná, méně plná. Nejlepší z nich byl sladký Sauvignon 2008 výběr z hroznů, vinařská obec Horní Věstonice, trať Pod Martinkou.

Řízená degustace skončila, ne však naše koštování. Na galerii hlavního pavilonu se nacházelo několik stánků našich vinařství, které jsme též nemohli minout. Jediný problém byl v tom, že Jarda byl docela tlačený časem, tudíž jsme vše museli zvládnout v dost rychlém tempu. První na řadě byl stánek Vinium Velké Pavlovice. K tomu jsem sice úplnou důvěru neměl, ale Jarda sem hned neomylně zabočil. Musím přiznat, že jsem byl dost příjemně překvapený. I když milerka nepatří k mým nejoblíbenějším odrůdám, jejich Müller-Thurgau 2008 pozdní sběr z řady Exclusive se mi intenzivní vůní a příjemnými kyselinkami dost líbil. Jarda byl hodně nadšený z jejich Dornfelderu 2008 pozdní sběr z téže řady.
Jarda v rozhovoru s Ing. Uřičářem

Další na řadě bylo Vinařství Fridrich Vracov. Tady jsem byl ze všech stánků nejspokojenější. Jak s víny, tak i se vstřícností obsluhy. Ale abych nekřivdil ostatním. Opravdu velmi ochotní byli všude, možná až moc, protože když viděli, že nás vína opravdu zajímají, snažili se, abychom ochutnali pokud možno vše. Což se nedalo přežít. Ale zpět k vracovským vínům. Všechna byla deklarovaná jako zemská, podle cukernatosti se ale pohybovala většinou někde u pozdního sběru. Chutnala mi opravdu všechna, vyzdvihl bych Ryzlink rýnský 2008 a Hibernal 2008.
U Fridrichů bylo příjemně

Následovalo Vinařství Varmuža Kobylí. Také odsud jsme museli skoro prchat před tou přeháňkou, nejvíce nás od nich oslovily Neuburky. Jak to na správné degustaci chodí, končívá se sladkou tečkou. Tu zde obstaralo Vinařství Židek Popice. Jejich vína měla vesměs vyšší zbytkové cukry, které jim ale celkem slušely. Mají velmi pěkné Pálavy, nám se nejvíce zamlouvala sladká 2007 pozdní sběr s nesmírně intenzivní svádivou vůní.
Manželé Židkovi

Štěstí, že těch stánků nebylo více. Takhle jsme se s Jardou rozloučili v pravý čas. Určitě ale tuto pěknou akci někdy zopakujeme.
Paní Varmužová s dcerou

Tentokrát se na mé stránce objeví jako novinka příspěvek od Jardy, jak viděl Floru on.

Byť již v Olomouci bydlíme více jak rok, 14. ročník největší české výstavy ovoce, zeleniny a školkařských ovocných výpěstků, který je známý spíše jako Flora Olomouc 2009, jsme navštívili vůbec poprvé. Díky dobrým referencím od Milana na poslední ročníky festivalu gastronomie a nápojů Olima, který byl součástí zmíněné výstavy a také možnosti se osobně potkat, jsme spojili příjemné s užitečným. První dojem ihned po vstupu nebyl příliš dobrý. Neuvěřitelně mnoho stánků, které bych očekával spíše na pouti či jarmarku, podle mne nepatří na veletrh tohoto typu. K tomu si představte neskutečné davy motajících se lidí (oficiálně se veletrhu zúčastnilo 27 tisíc návštěvníků), především v důchodovém věku, kteří zřejmě z nostalgie tuto akci pravidelně navštěvují již mnoho let. Také jsem nechápal vysoké ceny burčáku... Na pochybných stáncích v rozlehlých Smetanových sadech se cena vyšplhala až na 90,- Kč / litr! To mi přijde jako vydírání. Aby nedošlo k omylu, v pavilonu A, kde probíhala hlavní část veletrhu a především na galerii, kde byly stánky moravských vinařství, byla cena mnohem nižší a také na pohled působil burčák důvěryhodněji. Musel jsem se pozastavit nad některými stánky zaměřené na prodej dřevin či květin, kde nebyl problém vidět přelepky s vyšší cenovkou než obvykle. Pozitivně jsem hodnotil velmi příjemný a prostorný stan, kde probíhala on-line prezentace úpravy našich živých ryb a vždy příprava nějakého pokrmu přímo před zraky návštěvníků. Druhým příjemným zážitkem byl polský stánek, kde bylo možné zakoupit spoustu odolných odrůd, které se pěstují v Polsku a které pravděpodobně nebude problém pěstovat i u nás v chladnějších polohách. Ostatně nedávný článek o polské Podkarpatské vinařské oblasti a recenze na jedno polské víno jsou důkazem toho, že i u našich severních sousedů se pomalu stává vinařství zdrojem obživy. Naším cílem ale bylo navštívit festival Olima, na kterém probíhala řízená degustace moravských vín. V sobotu dostala příležitost k prezentaci Mikulovská vinařská podoblast.
Řízenou degustaci vedl Jiří Uřičář z Vinných sklepů Valtice, který připravil vzorky tří vinařství. Protože se o všem důležitém výše zmínil Milan, uvedu jen ty nejdůležitější své postřehy. Degustovaná vína byla správně vytemperována a také prezentace Jiřího Uřičáře byla dobře připravena, až na jeden slide, který se týkal jiného vína, ale to není podstatné. Pro mne bylo mnohem důležitější, že pan Uřičář byl ochotný na naší prosbu zmínit také vinařskou obec a viniční trať z každé lahve. K vlastním vínům chci poznamenat, že Vinařství Galant nabídlo podle mne nejlepší vzorek celé řízené degustace, Ryzlink vlašský 2007 pozdní sběr, který působil velmi přesvědčivým dojmem a byl vzorným představitelem této odrůdy. Nabídl krásnou kyselinku, šťavnatost a příjemnou aromatiku. Ostatní vína z Galantu nezklamala, ale ničím mne zásadně nezaujala, bohužel díky zbytkovému cukru, který mne u některých vín příliš neoslovil. Velké zklamání ve mne zanechala také Frankovka klaret z Galantu, o které se Milan nezmínil. Byla to absolutně neutrální vůně a chuť, žádné stopy odrůdovosti. Kdybych to chtěl přehnat, tak musím napsat, že to nechutnalo ani jako víno z révy, ale jakýsi "umělý" produkt.

Z degustovaných vzorků Vinných sklepů Valtice mne poněkud zklamalo Sylvánské zelené 2007 pozdní sběr, které mělo neutrální podobu, než bych si představoval. Ostatně, Valtický Sylván považuji za silnou stránku Vinných sklepů a s radostí se k němu vracím. S nadějemi jsem vyhlížel polosladký Aurelius 2008 výběr z hroznů, který ve vůni nabízel spoustu zajímavých podob, ale příliš nepřesvědčil v chuti. Na můj vkus opět vysoký zbytkový cukr zahladil odrůdovost a přirozenou svěžest. Možná by mi více sedl více jako polosuché víno. K mému zklamání přichází spousta vín nových ročníků z Vinných sklepů se zbytkovými cukry, i když podle Jiřího Uřičáře některé odrůdy budou ve více šaržích, takže budeme mít možnost výběru i v kategorii suchých vín.

Jak už zmínil Milan, Moravčíkova vína z Horních Věstonic mne totálně zklamala a to většinou ve vůni zaujala a ohromila paletou nádherných tónů. V chuti se vždy ale jednalo u naprosto plochá a nezajímavá vína, u kterých zbytkový cukr vše zabil. Možná si tato vína najdou své obdivovatele, ale mne zklamala, škoda.

Po degustaci si spousta přítomných nenechala ujít možnost vrátit se ke všem vínům, takže za 15 minut byly všechny vzorky vypity! Během této doby jsem krátce vyzpovídal Jiřího Uřičáře, který ochotně odpověděl na spoustu dotazů. K jednotlivým odpovědím se postupně dostanu v rámci samostatných recenzí. S Milanem jsme již netrpělivě vyhlíželi čtyři stánky moravských vinařství, kde jsme strávili druhou polovinu akce.

Stánek Vinium a.s. Velké Pavlovice byl první na řadě, protože nešlo přehlédnout několik neobvyklých odrůd, se kterými jsem se ještě u tohoto vinařského podniku nesetkal. Všiml jsme si, jak se Milan chvíli ošíval, ale myslím, že i on nakonec zastávku hodnotil pozitivně. Po prvním ochutnání okamžitě nabádám Milana, aby vyzkoušel také, protože se dle mého názoru jedná o krásný hutný a odrůdový Dornfelder 2008 pozdní sběr z nejvyšší řady Moravia Exclusive (vinařská obec Moravská Nová Ves). Bohužel zástupci firmy neznali, z jaké viniční tratě a od koho byly vykoupeny hrozny, ale byl to pro mne hodně zajímavý Dornfelder, že jsem se rozhodl koupit jednu lahev pro samostatnou recenzi. Mému rozhodnutí napomohl také příslib, že mi mailem k němu poskytnou veškeré informace. Odeslal jsem tedy hned druhý den mail s dotazy, ale zatím marně čekám na odpovědi... Druhým zkoušeným vzorkem je Rulandské modré 2007 výběr z hroznů z nižší řady, který působil velmi řídkým a nevýrazným dojmem. Podobný dojem jsem měl i z Merlotu 2006 výběr z hroznů, škoda. Na doporučení přítomných zástupců vinařství zkoušíme ještě jeden vzorek, polosladký Müller-Thurgau 2008 pozdní sběr. Musím se přiznat, že jsem byl příjemně překvapený, díky kyselinkám víno nepůsobilo plochým či unavujícím dojmem a klidně bych si ho koupil pro samostatnou recenzi. Ale protože během návštěvy na jiných stáncích vinařství bylo z čeho vybírat, musel jsem se rozhodnout vždy a koupit pouze jednu lahev, ale nebudu předbíhat.

Přemisťujeme se k druhému stánku, kde je Vinařství Fridrich z Vracova. Jak výše zmínil Milan, setkali jsme se s velmi příjemnou obsluhou, přístupem a otevřeností. Také degustovaná vína mi velice chutnala, na vrchol zařazuji nádherný, suchý a vymazlený Alibernet 2007 zemské, který dosáhl podle cukernatosti hroznů jakosti pozdní sběr. Chutnal mi znamenitě a musel jsem si několikrát požádat o nalití a neustále ho přechutnával. Nacházel jsem v něm nádherně jemné třísloviny, které byly v naprostém souladu s kyselinkami a přírodním cukrem. O nákupu jedné lahve pro samostatnou recenzi jsem ani na chvíli nezapochyboval! Ale i další vína stála za pozornost. Zemský Hibernal 2008 měl krásný ovocito-květinový projev, podobně jako Sauvignon 2008, který nádherně voněl a měl příjemný dozvuk. Byl jsem přesvědčený o tom, že se musíme více zaměřit na toto vinařství, protože se nám jejich přístup a filozofie líbila. Jaké bylo ale mé zklamání, když jsem po deseti dnech čekání na odpověď na mé dotazy zaslané mailem zavolal přímo panu Fridrichovi a požádal ho o detailnější informace nejenom ke zmíněnému Alibernetu. Ochota byla ta tam, mail si přečetli, ale psát o Alibernetu stejně jako o ostatních jejich vínech či vinařství NECHTĚJÍ, takže jsem poděkoval a tímto to skončilo. Nechápu to, snažil jsem se najít nějaký rozumný důvod k tomuto rohodnutí, ale marně.

Třetí zastávku děláme u rodinného vinařství Varmuža z Kobylí. Zde nám ochotně vysvětlují, které viniční tratě obhospodařují a jaká vína na nich pěstují. Neuvěřitelné bylo zejména Neuburské 2008 zemské, které mělo v době sklizně cukernatost 22,0 °NM. Tak krásný extrakt a doznívání jsem už dlouho u této odrůdy nepil (naposledy snad u "najburku" 2004 pozdní sběr z Vinařství Lahofer). Vyzdvihl bych další dva vzorky Tramín červený 2008 zemské a Cabernet Moravia 2008 zemské, zvláště druhý zmíněný nabídl krásnou odrůdovou "morávku", podobně jako červené Cuvée Modré hory 2008 zemské, které je vyrobeno z Frankovky (60 %) + Modrý Portugal (40 %). Toto známkové víno vyrábí vinařství již tři roky a těší se z velkého zájmu a pozitivních ohlasů vínomilců. Při prvním kontaktu příliš nenadchlo, ale po chvilce se začínalo nádherně odkrývat a přesvědčilo mne, že půjde o zajímavou kupáž, ke které bych se někdy v budoucnu rád vrátil.

A jdeme k poslední degustaci ke stánku Vinařství Židek Popice, které je permanentě v obležení vínomilců, takže se manželé Židkovi musí neustále ohánět, aby uspokojili jejich zájem. Opět musím zmínit velmi příjemný přístup a ochotu vinařství. Z krátkého rozhovoru se dozvídám, že vlajkovou lodí vinařství je odrůda Pálava z vyhlášené viniční tratě Sonberk. Necháváme si doporučit první vzorek polosladké Pálavy 2007 pozdní sběr a jsme příjemně naladěni. Nádherná vůně i příjemná chuť, ve které zbytkový cukr naštěstí nezabíjí odrůdovost. Pokračujeme dále polosladkou Pálavou 2008 výběr z hroznů, která zdaleka nedosahuje kvalit předchozího vzorku. Cukr a zase jenom cukr, vše působí podivně rozplizlým dojmem. Musíme neutralizovat svoje chuťové pohárky a do třetice zkoušíme Pálavu 2008 výběr z cibéb, ale opět je to zklamání, na tak vysoký přívlastek a vysoký zbytkový cukr chybí jaksi tělo... a znovu říkám škoda! Na druhou stranu je u tohoto stánku absolutně narváno a jak je vidět, lidem tato polosladká až sladká vína náramně chutnají. Vzhledem k množství prochutnaných vzorků a absenci suchých vín, jsem na další vzorky neměl absolutně chuť, takže jsme se s Milanem rozloučili a slíbili si, že o této akci něco napíšeme, protože si to zaslouží.

Děkuji Milanovi za společnost a ochotu trmácet se na Floru až z dalekých Pardubic. Budu se těšit na další ročník!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tom Tom | E-mail | Web | 21. října 2009 v 15:23 | Reagovat

Hezký report, vlastně dva!
Zmiňovaný galantí vlašák mě (i více lidí) při slepé degustaci vlašáků příliš nezaujal - viz http://vinny.blog.cz/0908/rvikend-07-09-08-2009. A souhlasím s Moravčíkovými víny, převážná část produkce je postavená na vysokých zbytkových cukrech a působí na mne velmi "unifikovaných" dojmem, který by se dal shrnout pod termín "sladká nicneříkající vodička" :)

2 milasko milasko | 21. října 2009 v 19:16 | Reagovat

Mně se ten Galant docela líbil, i když ne tolik jako Jardovi. Ocenil jsem si ho na 7 bodů z deseti. Mám u sebe reportáž ze zářijové ochutnávky Mikrosvínu, kde pochopitelně byly vlašáky taky a teď dokončuji reportáž z Tanzbergu, kde se samozřejmě nabízí srovnání.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama