Hororové etikety a jiné vinařské perličky

4. října 2009 v 10:07 | milasko |  Úvahy o víně

Hororové etikety
Speciálně pro Halloween vznikla limitovaná série amerického vinařství Elk Creek Vineyards. Etikety připomínají záběry z hollywoodských horrorů. Například u Bone Dry Red je to hrozivý kostlivec, u Ghostly White Chardonnay a Ghostly White Sweet Mellow strašidelně působící ruce. Jako kdyby zoufalá oběť byla uvnitř láhve.

Virtuální vinař
Počítačové hry nabízejí skoro cokoliv, tak proč ne i virtuální vinařství. V říjnu se má objevit hra, která simuluje práci vinaře. Hráč si může vybrat jednu z deseti vinařských oblastí ve Francii. Může použít některé ze 40 nabízených odrůd révy a začíná bojovat s různými problémy podle ročních období. Pak může dát na trh asi padesát značek vína s vlastní etiketou a postarat se o jejich prodej. Hra navíc obsahuje encyklopedii, obsahující rady, týkající se pěstování a výroby vína.

Certifikace chilských vín
Koncem roku 2010 by v Chile měl být zaveden nový systém klasifikace vín. Měla by být zavedena i značka pro vinařství, jež svou výrobou nejméně zatěžují životní prostředí. Problémem ale zůstává, že systém značení nebude povinný.Víno pro surfaře
Nová sérii lehkých vín australského vinařství Howard Park Wines bude ozdobena etiketami ve stylu plakátů pro surfařské kluby 60. let. Taková vyobrazení se používala pro výzdobu plážových kavárniček a také na obaly desek "plážových" kapel z USA. Mořské téma je i v názvu - TwoFins - něco jako dva hřebeny vln.

Víno k suši
Alsaské vinařství V&V Wine vytvořilo víno speciálně pro milovníky suši. Jmenuje se maru (japonsky kruh). Toto téma je i na etiketě.


Sinatrovo víno
Dědicové slavného amerického zpěváka Franka Sinatry se také snaží proniknout na vinařskou scénu. Jejich víno se jmenuje podle známé desky Come fly with me, nominované na cenu Grammy. Bude to záležitost pro sběratele, protože existuje jen 500 balení po šesti lahvích kalifornského Cabernetu Sauvignon ročníku 2007, k nimž je přibaleno příslušné CD. Cena je 570 dolarů.

.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Latryna Latryna | Web | 6. října 2009 v 12:19 | Reagovat

...odpisujem až teraz, mala som nejaké problémy, ale už je to preč. Ďakujem za obrázok, teda kytica je prekrásna!!!!!
Škoda, že tu nemáš tiež knihu návštev s možnosťou vkladania obrázkov, tiež by som Ti nejaký pekný vložila...Ahoj Viera

2 Radim Radim | 30. srpna 2018 v 13:41 | Reagovat

Etikety pro surfaře vypadají velmi dobře, já teď našel webu http://cestazavinem.cz/vlastni-etikety-na-vino-svatby-pro-firmu/, tak si pro naši oslavu uděláme vlastní etikety. Jsem zvědavý.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama