Vínomarket

2. března 2010 v 6:31 | milasko |  Úvahy o víně


Ať chceme nebo ne, máme stále plné schránky různých nabídek ze supermarketů. Mezi vším tím zbožím bývají pravidelně i nějaké lahve vína, někdy i na několika stránkách. Jsou lidé, kteří nad nákupem vína v supermarketu ohrnují nos, ale těch, kteří tam minimálně občas nakupují je i mezi zkušenými vínomily dost. Pro laika, který sice víno má docela rád, ale příliš se v tom nevyzná, musí být docela těžké si v mnohdy opravdu velmi pestré nabídce vybrat. Mezi supermarketovými víny je spousta vyložených šuntů, ale kdo se trochu vyzná v cenách a vinařstvích, občas najde i vínečka docela pěkná. Pokud ví, co vybrat v akci, dají se pak občas koupit pěkná vína i za skoro neuvěřitelné ceny.

Příkladem byl nedávný výprodej v hypermarketu Albert. Vlastně jsem jeho smysl vůbec nepochopil. Nešlo o nějaké staré ležáky, u kterých by se dalo čekat, že nevhodným skladováním v podmínkách marketu budou na hranicích poživatelnosti. Naopak, jednalo se většinou o ročníky 2007-2009, které na skladě ještě klidně mohly vydržet. Velký dlouhý regál nabízel mnoho vín za dvě ceny - 48,- a 98,-. Nejsem si jistý, jestli zvlášť těch 48,- mnohé méně znalé zájemce spíš neodradilo, protože za tyto peníze se obvykle prodávají ty nejhorší hnusy. Tady se ale jednalo o vína, která normálně stojí tak 130-150,- a jsou určitě pitelná. No a mezi těmi za 98,- jsem našel třeba takové, které běžně stojí 299,-. No nekupte to! Mezi nimi byla ale samozřejmě zamíchaná taková, která se za podobné ceny dají koupit normálně.
Konečně se dostávám k tomu, proč o tom vlastně píšu. Prostě jsem si řekl, že by nebylo špatné čas od času na nějakou takovou větší nabídku zareagovat a napsat, co by třeba stálo za nákup. Možná by to mohlo být pro někoho docela zajímavé. Takže tohle je takový nultý díl zamýšlené série.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Milan Milan | Web | 2. března 2010 v 13:04 | Reagovat

Ahoj Mílo! U nás také nebude za pár dnů po sněhu ani památky a já mám z toho opravdu velkou radost. Pokud budu mít novou rampu, konečně se dostanu se svého nedobrovolného vězení ven. Držím manželce palce, aby ten úraz nebyl vážný a co nejdřív se dala dohromady! Trápení se asi nikdy nezbavím, ale snad to budu snášet statečněji. Hezký slunečný den ti přeje Milan

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama