O krádežích na internetu

21. prosince 2010 v 6:32 | milasko |  Úvahy o víně
Víno Kagor je unikátním vínem, vzniklým na objednávku ruské pravoslavné církve. Měl sloužit jako připomínka Kristovy oběti. Název je podle jihofrancouzského města Cahors, kde jsou vína podobného charakteru doložena od 13. století. Do Ruska se dostal za časů cara Petra Velikého kolem roku 1700. Protože Rusové byli v té době zvyklí hlavně na sladké alkoholické nápoje z medu, bylo i toto víno objednáno jako sladké. Pili ho ti nejbohatší.
(Tomáš Fránek, Aktuálně.cz, 18.12. 2010)

Kagor je unikátním typovým vínem, vzniklým na objednávku ruské pravoslavné církve. Měl sloužit jako připomínka Kristovy oběti. Název je podle jihofrancouzského města Cahors, kde jsou vína podobného charakteru doložena od 13. století. Do Ruska se dostal za časů cara Petra Velikého kolem 1700. Protože Rusové byli v té době zvyklí hlavně na sladké alkoholické nápoje z medu, bylo i toto víno objednáno jako sladké. Pili ho ti nejbohatší.
(milasko.blog.cz, 24.11. 2008)

Zdají se vám tyto dva články podobné? Mně docela dost. Vyprovokovalo mě to k následující úvaze:
V dnešní době se krade všude a všechno, to je prostě realita. Proč by internet měl být výjimkou. Že lidé na svých stránkách běžně používají cizí fotografie a myšlenky, to už asi nikoho nepřekvapí. Krádež zůstane vždy krádeží, vidím tu ale (právě vzhledem k realitě) dost jasnou hranici. Pokud si takto někdo občas vylepšuje malou soukromou NEKOMERČNÍ stránku, navštěvovanou pár desítkami čtenářů, dá se nad tím už dnes nejspíš mávnout rukou. Něco úplně jiného je, když to udělá šéfreportér velké komerční stránky. Tady už je to určitě námět k zamyšlení.
Jeden čtenář mě upozornil, že na Aktuálně.cz se nachází článek, podepsaný šéfreportérem panem Tomášem Fránkem, který je skoro navlas totožný s mým starším textem o Kagoru. Pardon, liší se nadpis. Žádná zmínka o použitém zdroji. Požádal jsem pana šéfreportéra v komentáři pod článkem a také v mailu, aby mi to vysvětlil. Žádná reakce. Buď si pan Fránek hraje na mrtvého brouka nebo je to pod jeho úroveň. Já jen doufám, že se alespoň trošičku stydí.
Stalo se vám něco podobného? Jaký na to máte názor?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Latryna Latryna | Web | 22. prosince 2010 v 6:38 | Reagovat

Ahojky Milasko! Tak to je veru sprosté od pána šéfredaktora!!!! Keď sa nejaký článok kopíruje, jednoznačne sa má uviesť jeho zdroj!!! Pán šéfredaktor bude asi výnimka, pritom by túto skutočnosť mal jednoznačne vedieť. No, blbec sa nezaprie... Milasko, nech Ti napraví náladu aspoň skutočnosť, že Tvoje články sú ozaj skvelé!!!!

Prajem krásne Vianoce Tebe, Tvojej polovičke a celej rodinke, bohatú nádielku pod stromčekom, plno dobrotiek na stole a príjemnú vianočnú atmosféru!
V novom roku 2011 Ti prajem dobré zdravie, šťastie, lásku a spokojnosť, nech sa Ti darí ako v osobnom, tak aj v profesnom živote!
Zdraví Viera

2 Margarita Margarita | Web | 23. prosince 2010 v 0:09 | Reagovat

No to je teda nářez, že mu není hanba a ještě si tam připíše aktuálně, sprosťák!!
Milane přeji ti moc krásné svátky plné pohody a ať nenarážíš na blbce, jako je Tomáš Fránek!!

3 Latryna Latryna | Web | 23. prosince 2010 v 5:44 | Reagovat

Ahojky Milasko, ďakujem za zaujímavé prianie - tá fľaša vo venci veru nemá chybu!!! Aj ja Ti prajem krásne vianoce a šťastný nový rok!!!! Zdraví Viera.

4 auuuuuuuuuu auuuuuuuuuu | 29. ledna 2014 v 18:24 | Reagovat

Zdají se vám tyto dva články podobné? Mě docela dost.  << mě/mně -_-

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama