close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Mikrosvín Mikulov na zámku

9. března 2011 v 7:01 | milasko |  Soutěže, ochutnávky, akce

26.2. se v Rytířském sále pardubického zámku konala velmi příjemná ochutnávka vinařství Mikrosvín Mikulov. Hostů se sešlo hodně, bylo se na co těšit. Nádherné prostředí bohatě zdobeného sálu vytvářelo perfektní atmosféru, kterou nemohlo pokazit ani to, že zajímavé boční nasvícení neumožňovalo dostatečně posoudit u jednotlivých vzorků barvu. Uvádím ji sice, ale trochu bez záruky. Také doprovodné fotografie mají z tohoto důvodu horší kvalitu. Akci organizoval známý znalec vín pan Oldřich Bujnoch, který také celým večerem zasvěceně a vtipně provázel. Ale teď k vínům. Ochutnali jsme celkem deset vzorků, z toho dva červené. Převážně se jednalo o střední řadu Traditional line. Ceny se pohybovaly mezi 175,- Kč u prvního a 480,- Kč u posledního vzorku z řady Premium.


Veltlínské zelené 2008 pozdní sběr, vinařská obec Dobré Pole, viniční trať Daniel. Obsah alkoholu 11,6 %, 3,4 g zbytkového cukru, 4,7 g kyselin, 19 g bezcukerného extraktu. Zlatavá barva, nižší viskozita. Vůně méně intenzivní, trochu nasládlá, zralá jablka, koření. V těle středně plné, chuť svěží. Lehčí víno na delší pití. Dochuť kratší s lehkou hořčinkou. Víno mě oslovilo jen průměrně, dal jsem mu 6 bodů z deseti možných.

Ryzlink vlašský 2008 výběr z hroznů, vinařská obec Březí, viniční trať Liščí vrch. Obsah alkoholu 13,1 %, 4,1 g zbytkového cukru, 5,1 g kyselin a vysokých 25,3 g bezcukerného extraktu. Zlatavá barva, vyšší viskozita. Středně intenzivní, převážně květinová vůně, pampelišky, pyl, med. V těle plnější, hodně extraktivní, náznak citrusů, vyrovnané cukry a kyseliny. Střední až delší dochuť, opět s mírnou hořčinkou. Víno by asi bylo dobré ještě nechat trochu uležet. Zatím trochu horších 7 bodů.

Ryzlink vlašský 2008 pozdní sběr, vinařská obec Perná, viniční trať Železná. Obsah alkoholu 12,8 %, 4,1 g zbytkového cukru, 6 g kyselin, 21,4 g bezcukerného extraktu. Světlinká barva se zelenkavým nádechem, viskozita vysoká. Méně intenzivní, nepříliš výrazná vůně, lehce minerální. Plné tělo, v chuti elegantní, harmonické, hladivá střední až delší dochuť. Dostalo 7,5 bodu.

Ryzlink vlašský 2006 pozdní sběr, vinařská obec Březí,viniční trať Ořechová hora. Obsah alkoholu 12,9 %, 14,4 g zbytkového cukru, 5,6 g kyselin, 20 g bezcukerného extraktu. Světlinká barva, viskozita vysoká. Středně intenzivní, velmi příjemná vůně černého bezu. V těle plnější, pikantní, šťavnaté, hezky uhlazené. Dochuť delší. Velmi pěkné víno, u mě nejlepší z bílých, s asi nejpříznivějším poměrem mezi kvalitou a cenou. Dávám 8,5 bodu.

Rulandské šedé 2008 pozdní sběr, vinařská obec Dolní Dunajovice, viniční trať Zimní vrch. Obsah alkoholu 12,5 %, 8,5 g zbytkového cukru, 6,1 g kyselin, 23 g bezcukerného extraktu. Sytější zlatavá barva, velmi vysoká viskozita. Intenzivní, těžká, hodně sladká až parfémová vůně, ze které trochu vystupoval alkohol. V těle plnější, v chuti hodně kořenité, těžší víno s delší až dlouhou dochutí. Dostalo 7,5 bodu.

Rulandské bílé 2008 výběr z hroznů, vinařská obec dolní Dunajovice, viniční trať Zimní vrch. Světlejší zlatavá barva, vyšší viskozita. Vůně méně intenzivní, těžko zařaditelná, tělo středně plné. Opravdu lahodná, velmi harmonická chuť. Dochuť středně dlouhá až delší. Toto příjemné víno jsem ocenil 8 body.

Chardonnay 2008 pozdní sběr, vinařská obec Dolní Dunajovice, viniční trať Zimní vrch. Obsah alkoholu 13,1 %, 7 g zbytkového cukru, 6,3 g kyselin a 23,7 g bezcukerného extraktu. Zlatavá barva, vyšší viskozita. Jemná příjemně působící vůně ananasového kompotu, banánů a květin. V těle středně plné, jemná svěží chuť exotického ovoce. Dochuť kratší až střední. Dal jsem mu lepších 7 bodů.

Kerner 2005 výběr z hroznů, vinařská obec Perná, viniční trať Železná. Obsah alkoholu 14 %, 24 g zbytkového cukru, 5,8 g kyselin, 20,1 g bezcukerného extraktu. Odrůda běžnější v Německu, kde vznikla křížením Trolínského a Ryzlinku rýnského. Světlejší zlatavá barva, viskozita střední. Intenzivnější, trochu štiplavá vůně, v níž byly citrusy a lípy, ale docela vystupoval alkohol. Tělo dosti plné, chuť hodně neobvyklá, hořkosladká. Dámám u stolu se nelíbilo, ani mě příliš neoslovilo. Dávám 6,5 bodu.

Rulandské modré 2006 pozdní sběr, vinařská obec Mikulov, viniční trať Za Cihelnou. Obsah alkoholu 13,5 %, 2,1 g zbytkového cukru, 4,8 g kyselin, 24,2 bezcukerného extraktu. Zrálo v barikových sudech. Mimořádně hezká světlejší rubínová barva s nepatrným cihlovým nádechem, vyšší viskozita. Méně intenzivní vůně jahod, třešní s náznakem kouře. Hodně plné víno, harmonická ovocná chuť peckovin s náznakem dřeva. Středně dlouhá dochuť. Ocenil jsem na 7,5 bodu.

Cabernet Sauvignon 2006 výběr z hroznů, vinařská obec Perná, viniční trať Goldhamer. Obsah alkoholu 13,5 %, 2,1 g zbytkového cukru, 5,1 g kyselin, 24,9 g bezcukerného extraktu. Barva tmavého rubínu, vysoká viskozita. Bohatá intenzivní příjemná vůně, dosti typická. Byl tu černý rybíz, trocha čokolády a koření. Středně plné tělo, výrazná čistá ovocná chuť, ve které opět dominoval černý rybíz, hezky uhlazené třísloviny. Dochuť delší. Skvělý závěr večera, výborné víno, i když za vyšší cenu. Dostalo 8,5 bodu.Co dodat na závěr? Večer to byl mimořádně povedený, na vínech jsme si opravdu pochutnali. Zajímavé bylo porovnání několika vlašáků za sebou, kde možná trochu překvapivě nezvítězil ten ze Železné. Zpestřením byla i sabráž, kterou předvedl pan Bujnoch a totéž umožnil i jedné návštěvnici.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Latryna Latryna | Web | 10. března 2011 v 5:47 | Reagovat

Ahoj Milasko! To vieš, že spolieham na B.Willisa!!! Napriek tomu, že mu už pribudli nejaké tie rôčky, je to drsňák, ktorý sa ničoho nebojí, takže som bez obáv. Ďakujem za pekný a zaujímavý obrázok, ale som šťastná, že zima odchádza a nastanú pekné a teplejšie dni. Srdečne zdravím. Viera

2 Margarita Margarita | Web | 10. března 2011 v 12:30 | Reagovat

Ahoj Milane, ochutnávka na zámku Mikulov musela být opravdu moc zajímavá, ten zámek je moc krásný. Nevím jestli jste měli možnost před ochutnávkou, prohlídku, ale stála by za to, poté bych ochutnávala a pak se koulela z vršku. Děkuji za nádherného "pejska" schovaného pod krunýřem, takového opravdu nemám. Zato, jsme si asi pořídili Bohouše,ne Arinku. Má zatím dvanáct kilo a když povyskočí, už saje věci ze stolu. Ale nic netrhá ona vše spolkne. Včera polkla pěnové tlumiče zvuku do uší, synovi spolkla řetízek a přišli jsme na to, až když z ní vylezl. Jsem zvědavá co budeme dělat, až bude mít těch třicet kilo. Možná jsem si měla pořídit k Regině želvičku, ta by jí nežmoulala uši. Přeji ti moc pěkný den i když u nás dnes prší. Hanka

3 milasko milasko | Web | 10. března 2011 v 13:11 | Reagovat

[2]: Tak to jste si pořídili opravdu živé zvířátko. Ta ochutnávka nebyla na mikulovském, ale pardubickém zámku. Hezké jsou ale oba.

4 Milan Milan | E-mail | Web | 10. března 2011 v 18:12 | Reagovat

Ahoj Mílo! Nejprve jsem se tvých obrovských fotografií zalekl. Dcera i syn stále cestují po světě a tak mají spoustu úžasných zážitků a snímků. Dinosauři v ohradě mě moc pobavili, třetí snímek opravdu Drábské světničky připomíná. Byl jsem tam mnohokrát, je to kousek od Bakova a Mnichova Hradiště. Měj se moc krásně, přeji ti samé oukejové dny! Milan

5 cheap coach bags cheap coach bags | E-mail | Web | 22. března 2011 v 2:58 | Reagovat

I would like to thank you for the efforts you have made in writing this post.I am hoping the same best work from you in the future as well.Great information put together well.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama