Vinařství v Brazílii

31. května 2011 v 5:42 | milasko |  Úvahy o víně


O brazilském vinařství se toho u nás mnoho neví, přesto je země poměrně významným producentem vína. Z hlediska celkového objemu je v Latinské Americe na třetím místě za Argentinou a Chile s poměrně úctyhodným množstvím asi o 3,5 milionu hektolitrů ročně.
Historie vinařství je zde velmi stará. První vinice zde byly vysazeny již v roce 1532. Velký rozvoj začal v polovině 19. století, kdy do země přišla početná vlna přistěhovalců z Itálie, jejichž vliv je v tomto odvětví znát do současnosti. Co je velmi neobvyklé, podíl odrůd vitis vinifera je jen 9 %, převládají různé místní odrůdy z vitis labrusca a hybridy jako je Concord, Catawba nebo Norton. V poslední době je ale zřejmá snaha nahrazovat místní hybridy uznávanými evropskými odrůdami. Celková plocha vinic je 88 tis ha, z toho vitis vinifera asi 10 tis. ha. Působí zde 1162 vinařství, většinou menších. Nejčastěji obhospodařují kolem 2 ha, sklízí se obvykle ručně. Produkce je realizována hlavně v sítích supermarketů. Typické pro brazilská vína je ovocnost, svěžest, výraznější kyseliny a spíše vyšší obsah alkoholu. Protože Brazilci jedí rádi hovězí maso, dávají si k němu hlavně červené víno. To proto v produkci jasně převažuje (70 %). Asi 25 % vinařského trhu pokrývají šumivá vína, bílých se spotřebuje poměrně málo. Množství vypitého vína na hlavu je v zemi dosti nízké - jen asi 2 litry ročně, nápojem číslo jedna je pivo. Víno se do země také dováží, hlavně ze sousedních vinařských zemí, v poslední době ale začíná velmi výrazně stoupat i export. Brazílie začíná být označována jako jedna ze zemí vinařského Nového Nového světa


Nejvýznamnějšími vinařskými regiony v Brazílii jsou:
Vale do São Francisco. Nachází se v severní části země, poblíž rovníku. Je to velmi horká oblast, proto je zde nutné umělé zavlažování. Sklízí se dvakrát do roka. Hrozny mívají vysokou cukernatost a dobrou kvalitu. Z modrých odrůd jsou zde nejdůležitější Syrah, Aragonez a Cabernet Sauvignon, z bílých Chardonnay a Chenin blanc.
Santa Catarina Plateau. Je z vinařského hlediska velmi zajímavou oblastí. Vinice se nacházejí ve výšce až 1400 metrů nad mořem. Hlavními odrůdami jsou Cabernet Sauvignon, Merlot a Pinot noir.
Serra Gaucha. Jedná se o nejdůležitější vinařskou oblast země, která vyprodukuje asi 90 % brazilského vína. Hrozny zde mívají nižší cukernatost a docukřování je běžné. Nachází se zde první uznaná brazilská vinařská geografická zóna, vína s označením geografického původu - Indicação de Procedência, cosi jako francouzské AOC, Vale dos Vinhedos. Nejdůležitějšími odrůdami jsou zde Cabernet Sauvignon, Merlot, Cabernet Franc, Tannat, Pinot noir a Chardonnay.
Campanha. Jde o rovinatou oblast při uruguayských hranicích. Mírné klima zde umožňuje produkci hroznů dostatečně aromatických s vysokou cukernatostí.
K nejuznávanějším producentům červených vín patří: Lidio Carraro, Dal Pizzol, Miolo, Pizzato, bílých Casa Valduga a šumivých Cave Geisse.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Margarita Margarita | Web | 3. června 2011 v 18:26 | Reagovat

Ahoj Milane, je mi to naprosto jasné!! Na jižní Moravě mám polovinu příbuzných, mám zajímavé zážitky, takové určitě při ochutnávce vína nezažiješ. První den veselo, druhý den jsme se sestřenicí na srovnání navštívily vinárnu a třetí den jsme měly obě "úpal". Přeji ti na cestu mráček bez vody, pak sluníčko a plno opravdu kvalitních lahodných vín. Také šťastný návrat bez úpalu!:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama