Počátky vinařství ve světě

16. února 2012 v 6:35 | milasko |  Historie vína
Určit jednoznačně, kde se lidé prvně cíleně zabývali vinařstvím, dnes stále ještě zcela stoprocentně nejde. Poznatky současné archeologie a dalších oborů nám ale umožňují odpovědět na tuto otázku s vysokou mírou pravděpodobnosti a představit si tu situaci, za které lidé poprvé ochutnali alkoholický nápoj z révy vinné. Kdysi kdosi vložil nějaké hrozny do jakési nádoby a za nějaký čas se začaly dít zajímavé věci. Výsledek naše předky zaujal a začali to provádět cílevědomě a postupně daný proces zdokonalovali. A kdeže to bylo nejdříve?
K těm "nejpodezřelejším" kandidátům patří Gruzie, konkrétně naleziště Šulaveri-Gora poblíž Tbilisi. Na tomto místě žili delší dobu na jednom místě lidé, kteří byli dostatečně zruční hrnčíři a zároveň uměli pěstovat révu. To bylo před 8 000 lety. Ve střepech jejich keramiky se našly zbytky vína. Jednalo se o nádoby s plochým dnem a úzkým hrdlem o objemu přibližně 5 litrů. Přitom se předpokládá, že kultivace révy začala v Zakavkazsku ještě dříve, asi před 10 000 roky. Původní divoká réva totiž měla malé kyselé plody, dávala menší úrodu a hlavně měla samčí i samičí rostliny, z nichž plodily pouze ty samičí.
Zatímco v této kolébce vinařství lidé dodnes víno pijí velmi rádi, v další vinařsky velmi staré zemi je situace úplně jiná. Tou zemí je Írán, země s velmi tvrdým pojetím islámu, který pití alkoholických nápojů zakazuje. Přesto i odsud máme doklady o velmi staré vinařské tradici konkrétně z naleziště Hajji Firuz Tepe v pohoří Zagros. Zde se našly devítilitrové nádoby, v nichž bylo před 7 000 lety uchováváno víno. Našly se tu i stopy smůly, která mohla sloužit ke konzervaci. V arménské jeskyni Areni se našly pozůstatky vinařské dílny staré 6 100 let. Víno se zde vyrábělo již ve velkém a uchovávalo v 60-70litrových nádobách. Toto "vinařství" evidentně využívalo při výrobě vína trvale nízké teploty v jeskyni, podobně jako dnešní vinaři třeba na Moravě ve sklípcích. Našel se tu i vinařský lis. Nalezený zbytky révy již patří révě vinné Vitis vinifera, nikoliv divoké lesní révě.
Na prvenství mezi vinařskými zeměmi si dělá nárok i Turecko. O tom, že i zde musí mít vinařství opravdu velmi staré kořeny, svědčí mimořádně velké množství odrůd révy - více než 600. Pro srovnání: v Gruzii jich je 500 a v Arménii 200. Jejich zdomácnění a přizpůsobení místním podmínkám muselo jistě trvat velmi dlouho.
Archeologové a další vědci pochopitelně bádají i nadále, takže další překvapení a upřesnění, týkající se kolébky vinařství, nejsou stále vyloučena.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Margarita Margarita | Web | 19. února 2012 v 16:15 | Reagovat

Ahoj Milane, moc pěkný článek. Archeologové odhalí spousty o minulosti, je to moc zajímavá práce, ale také náročná.
Přeji ti moc pěkný nový týden. Hanka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama