Ochutnávka na lodi Arnošt z Pardubic

6. října 2012 v 8:33 | milasko |  Soutěže, ochutnávky, akce
Ochutnávka, která se konala koncem září na lodi Arnošt z Pardubic, nabízela spojení několika příjemných zážitků. Projížďka po Labi byla doplněna ochutnávkou vín a poslechem písní countryové kapely Medvědi. Samotná cesta je zajímavá průjezdem zdymadlem a také romantickým pohledem do okolí řeky, zejména na hrad Kunětická hora. Vlastní ochutnávku vedl pardubický sommeliér pan Nimmertondl. Mohli jsme ochutnat celkem šest vzorků ze tří vinařství, tři bílé a tři červené. Času na vychutnání bylo vždy dost, mezi jednotlivými vzorky hrála kapela. Na závěr bylo také dost prostoru na dotazy hostů. Ochutnávka byla zaměřena na rulandy, a to šedé a modré. Vzhledem k tomu, že osvětlení bylo spíše intimní, je třeba mnou uváděnou barvu koštovaných vzorků brát trochu s rezervou.
Rulandské šedé 2010 pozdní sběr - Metroflora Milotice. Vinařská obec Dambořice, viniční trať Dlouhé Hony. Obsah alkoholu 12 %, 2,9 g zbytkového cukru, 27?7 g bezcukerného extraktu. Světlejší zlatavá barva, viskozita spíše nižší. Výraznější svěží vůně pomerančů a grepu. V těle středně plné, lehce olejovité, v chuti lehce grepově nahořklé s výraznějšími kyselinkami. Středně dlouhá dochuť. Dostává horších 7 (79) bodů.
Rulandské šedé 2011 pozdní sběr - Karel Průša. Vinařství Na Soutoku. Obsah alkoholu 12,5 %. Sytější zlatavá barva, vysoká viskozita. Méně intenzivní, obtížně zařaditelná nasládlá lipově medová vůně. Plné tělo, v hodně kořenité chuti byla opět jemná hořčinka spolu s lehkou nasládlostí. Dochuť delší. Dávám 7 (80) bodů.
Rulandské šedé 2011 výběr z hroznů - Víno Botur Strážnice. Obsah alkoholu 13,5 %. Zlatavá barva, vysoká viskozita. Nepříliš intenzivní ale hodně kořenitá nasládlá vůně. Plné tělo, těžší sladké víno s trochu výraznějším alkoholem v chuti. Dlouhá dochuť. Dávám lepších 7 (81) bodů.
Rulandské modré 2010 pozdní sběr, barrique - Metroflora Milotice. Vinařská obec Milotice, viniční trať Šidleny. Obsah alkoholu 11,5 %, bezcukerný extrakt 27 g. Barva na pomezí rubínu a granátu, viskozita nižší až střední. Výraznější těžší trochu zakouřená vůně višní, dřeva a uzeného masa. Plnější tělo, trochu výraznější třísloviny ale jinak vcelku harmonické. Dochuť středně dlouhá. Toto víno se mi líbilo z celé ochutnávky nejvíce a ocenil jsem ho 7,5 (83) bodů.
Rulandské modré 2010 pozdní sběr - Víno Botur Strážnice. Obsah alkoholu 13 %. Rubínová barva s cihlovými menisky, vysoká viskozita. Nepříliš intenzivní těžší vůně třešní. Plné tělo, trochu méně harmonické, s výraznými tříslovinami. Dochuť delší. Dostalo 6,5 (77) bodu.
Rulandské modré 2011 pozdní sběr - Karel Průša. Vinařství Na Soutoku. Obsah alkoholu 11 %. Světlejší rubínová barva, vysoká viskozita. Středně intenzivní svěží vůně višní a smetany. Lehčí víno jemné chuti se středně dlouhou dochutí. Dal jsem mu 7 (80) bodů.

Vína měla až překvapivě vyrovnanou úroveň. Žádné mě sice neoslnilo, ale všechna byla slušně pitelná. Trochu jsem si všiml i etiket a korků. Nejvíce informací o vínech přinášely etikety Metroflory, nejkvalitnější korky byly použity u vín Karla Průši. Celkově se jednalo o velmi příjemnou akci s romantickým nádechem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Latryna Latryna | Web | 7. října 2012 v 10:08 | Reagovat

Ahoj Milasko, chápem to zanedbávanie, času som mala pomenej veruže aj ja - to vieš, v lete sú aj iné činnosti ako sedieť na PC. Tiež som na blogy skoro vôbec nechodila... Som rada, že Ťa mailíky tešia - vždy pošlem ak mi príde niečo zaujímavé! Zdravím a prajem pohodovú nedeľu! Viera

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama