Listopad 2012

Vinařské aktuality – listopad 2012

30. listopadu 2012 v 7:56 | milasko |  Úvahy o víně
Kvalitní víno v plechovkách?
Australská firma Winestar plánuje prodávat víno v aluminiových plechovkách, podobných těm na pivo. To by možná nebylo až tak překvapivé jako to, že v nich chce dodávat vysoce kvalitní vína z Burgundska, Bordeaux apod. První vlaštovkou jsou vína vinařství Chateau de l´Ille. Winestar přitom chce navázat obchodní kontakty s menšími vinařstvími, kterým dá možnost snadnějšího pronikání na trh.
Vinař roku 2012 z Německa
Stejně jako u nás je i v Německu pravidelně vyhlašován Vinař roku. O titul soutěžilo 300 vinařství, zastoupených 4 700 víny. Vítězem je Weingut Geiger & Söhne z franckého Thüngersheimu. Druhý byl Weingut August Ziegler z Maikammeru ve Falci.
Speciální dekantační láhev
Zajímavou novinkou je láhev, ve které se bude prodávat španělské víno Sire 24. Je unikátní tím, že zároveň nahrazuje dekantační karafu. Všechny usazeniny zůstanou v jejím zvláštním dně. Víno proto ani nemusí být před lahvováním filtrováno. Neobvyklá láhev jistě upoutá pozornost zákazníků. I etiketa má jistou zvláštnost. Použité barvy byly smíchány s vínem.
Top 1OO vín podle časopisu Wine Enthusiast
Americký vinařský časopis Wine Enthusiast zveřejnil soupis stovky nejlepších vína za rok 2012. V první desítce se cena pohybovala mezi 40 až 135 $. Na prvním místě bylo víno Toskánska:
98 bodů - Marchesi Antinori 2008 Guado al Tasso (Bolgheri Superiore). Má se jednat o neobyčejné víno s tóny třešní, tabáku a hořké čokolády ve vůni. Cena - 102 $. Další místa obsadila tato vína:
98 b. - Pirouette 2008 Red Wine (Columbia Valley) - za pouhých 50 dolarů.
98 b. - Château Léoville-Barton 2009 (Saint- Julien) - 135 $.
95 b. - Ridge 2009 Estate Monte Bello Vineyard Cabernet Sauvignon (Santa Cruz Mountains) - za přátelských 40 dolarů.
97 b - Capanna 2007 Brunello di Montalcino
96 b - Bründlmayer 2010 Zöbinger Heiligenstein Erste Lage Alte Reben Reserve Riesling (Kamptal)
98 b - Quilceda Creek 2009 Cabernet Sauvignon (Columbia Valley)
96 b - Louis Jadot 2009 Corton-Pougets
96 b - Evening Land 2010 Seven Springs Vineyard Summum Chardonnay (Eola-Amity Hills)
95 b - Longoria 2009 Fe Ciega Vineyard Pinot Noir (Sta. Rita Hills)
Nejstarší vinný kámen
Vedoucí Černomořského centra podmořských výzkumů Sergej Voronov oznámil, že se podařilo najít pravděpodobně nejstarší vinný kámen na světě. Byl v úlomcích antické amfory, která ležela na dně moře. Nález budou dále zkoumat také italští specialisté, aby upřesnili stáří a pokusili se zjistit odrůdu révy, z níž bylo víno vyrobeno. Není vyloučené, že ta už v dnešní době ani nemusí existovat.

Chorvát, Elbling, Veritas a další méně obvyklé odrůdy

23. listopadu 2012 v 10:11 | milasko |  Soukromé koštování, odrůdy
V listopadu se mi sešlo mimo jiné i několik vín z ne zcela běžných odrůd. Některá se líbila hodně, jinde jsem už tak nadšený nebyl. Dva vzorky pocházely ze šlechtitelské stanice Ampelos. A jak to tedy vypadalo konkrétně?

Chorvát 2010 moravské zemské víno - Vinařství Mezi sklepy Čejkovice. O této hybridní odrůdě-neodrůdě se docela dost diskutuje. Není zapsaná ve státní odrůdové knize. V Evropě se rozšířila jako určitá forma náhrady za révu zničenou révokazem. Přesto, že oficiálně uznaná není, má své příznivce, hlavně pro výraznou vůni lesních jahod. Průzračná láhev typu Bordo byla uzavřena korkem dlouhým 45 mm. Obsah alkoholu 12 %. Hezká zlatožlutá barva, typická intenzivní vůně lesních jahod. Tělo plnější, v chuti opět jahody a ananas. Dochuť delší. Dal jsem mu 7 (80) bodů.
Cabernet Franc 2008 - DHC (Ditrictus Hungarie Controllatus) Villány, Classicus - Szende Gábor, Villány, Maďarsko. Tuto odrůdu sice mezi neobvyklé zařadit nemůžu, patří k mezinárodně uznávaným, přesto na ní spíše narazíme v kupážích. Takto si s ní poradili ve špičkovém regionu červených vín na jihu Maďarska. Zelená Bordo láhev byla uzavřena plným korkem o délce 45 mm. Obsah alkoholu 13 %. Víno zrálo 18 měsíců v dubových sudech. Tmavofialová barva, velmi vysoká viskozita. Intenzivnější velmi příjemná vůně tmavého ovoce, koření a hořké čokolády. Plnější tělo, hezky uhlazené třísloviny. V chuti tmavé třešně. Dochuť středně dlouhá. Dostává 8 (86) bodů.
Cabernet Sauvignon rosé 2011 pozdní sběr - Vinium Velké Pavlovice, řada Exclusive. Vinařská obec Velké Pavlovice, viniční trať Trkmanská. Láhev z průzračného skla byla uzavřena korkem (plátek-drť-plátek) o délce 45 mm. Obsah alkoholu 11,5 %. Meruňková barva, viskozita střední. Neznatelná vůně, snad náznak sladkých malin. Na růžové víno až překvapivě plné, chuť vcelku uhlazená. V kratší dochuti zřetelná hořčinka. Dostává 5,5 (70) bodů.
Elbling 2009 Moselle Luxembourgoise Appellation Controlée - Laurent § Rita Kox, Remich, Lucembursko. Pro mě dvojitá rarita. Lucemburská vína neznám a odrůdu Elbling jsem zatím také ještě nepil. Jedná se o jednu z nejstarších evropských odrůd, která se pěstuje hlavně kolem Mosely. Vyznačuje se výraznými kyselinami. Zelená alsaská flétna byla uzavřena korkem z drti o délce 45 mm. Obsah alkoholu 10,5 %. Zářivá zlatavá barva, vysoká viskozita. Velmi slabá nejasná ovocná vůně, v těle středně plné. V chuti citrusy a opravdu velmi výrazné kyseliny. Dochuť kratší. Toto první seznámení mě tedy moc neokouzlilo a dávám jen 5,5 (70) bodů.
Alibernet 2009 jakostní odrůdové - Ampelos. Šlechtitelská stanice vinařská Znojmo. Vinařská obec Vrbovec, viniční trať Nad sklepy.Tak tuto odrůdu jako málo známou označit nemohu, obzvlášť rozšířená ale u nás přece jen není, takže i toto víno docela zapadá do souboru. Zelená Bordo láhev byla uzavřena korkem (plátek-drť-plátek) o délce 45 mm. Obsah alkoholu 12,5 %, Cukernatost při sběru 19,6 °NM, 27,1 g bezcukerného extraktu, 2,3 g zbytkového cukru a 5,3 g kyselin, Velmi pěkná tmavofialová barva, vysoká viskozita. Zajímavá široká vůně střední intenzity. Dalo se tu najít sladké pečivo, tmavé ovoce ale i uzené maso. Plné tělo, velmi šťavnaté, sametová chuť ostružin s pikantním kyselinkou a hezky uhlazenými tříslovinami. Středně dlouhá dochuť. Víno dostává 7,5 (83) bodů.
Veritas 2010 výběr z bobulí - Ampelos. Šlechtitelská stanice vinařská Znojmo.Vinařská obec Vrbovec, viniční trať Nad sklepy. Průzračná láhev o obsahu 0,5 l byla uzavřena plným korkem o délce 45 mm s výraznými krystalickými usazeninami. Obsah alkoholu 13,5 %. Cukernatost při sběru 27,6 °NM, 38,8 g bezcukerného extraktu, 8,9 g kyselin a 26,2 g zbytkového cukru. Veritas je poměrně nová odrůda vyšlechtěná právě ve Vrbovci z Bouvierova hroznu a Ryzlinku červeného. Zářivá sytější zlatá barva, vysoká viskozita. Středně intenzivní vůně sladkých jablek, ananasu a náznak medu. Plné tělo, velmi příjemná, až překvapivě pikantní ovocná chuť, delší dochuť. Dávám lepších 7,5 (84) bodů.

Pomyslný vavřínový věnec putuje tentokrát do Maďarska, obě vína z Ampelosu byla ale také velmi pěkná a mohl jsem si jejich prostřednictvím připomenout příjemnou návštěvu jejich prodejního sklípku ve Vrbovci letos na jaře, kde jsem si obě lahvičky vybral.

Ochutnávka Vinařství Volařík

17. listopadu 2012 v 8:48 | milasko |  Soutěže, ochutnávky, akce
Vinařství Volařík z Mikulova je v poslední době velmi úspěšné. Jejich vína dostala spoustu medailí na nejrůznějších soutěžích (Festwine, Prague Wine Trophy, Valtické vinné trhy, Král vín, Vinařské Litoměřice, Weinparade Poysdorf aj.), oni sami získali v roce 2011 ocenění Vinař roku. Něco jsem už od nich pil, líbilo se mi to, ale uceleněji jsem ještě neměl možnost se s jejich víny seznámit. Proto když mi přišla pozvánka na ochutnávku, pořádanou pardubickým Českým archivem vín, neváhal jsem ani chvíli a objednal místa. Akce se konala v polovině října v hezkém prostředí historického sklípku umístěného pod vinotékou v centru města. Vejde se sem jen asi 30 lidí, tudíž byla místa skoro hned vyprodána a někteří zájemci pak jen doufali, že se na poslední chvíli nějaké to místo uvolní.
S víny a vinařstvím nás pak seznamoval jejich obchodní zástupce pan Jiří Balga. Dozvěděli jsme se, že nyní obhospodařují asi 75 ha kvalitních vinic v Mikulově, Perné, Dolních Dunajovicích a Březí. Dříve dělali i červená vína,od roku 2010 ale pouze bílá + něco rosé a klaretů. Vlajkovou lodí vinařství jsou vína z odrůdy Ryzlink vlašský. Zde dosti navazují na filozofii i zkušenosti známého mikulovského vinařství Mikrosvín, odkud přišli i někteří pracovníci Vinařství Volařík. V poslední době zde začali u některých lahví používat šroubovací uzávěry, což ale prý zatím někteří zákazníci odmítají.


My jsme mohli ochutnat deset vzorků, devět bílých a jeden klaret, vše z ročníku 2011. A takto jsem je viděl:
Veltlínské červené rané 2011 pozdní sběr. Vinařská obec Perná, viniční trať Věstoňsko. Obsah alkoholu 12,5 %, 5,4 g kyselin a pouhých 0,1 g zbytkového cukru. Láhev ze zeleného skla byla uzavřena šroubovacím uzávěrem. Světlinká zlatavá barva s nazelenalým nádechem, ve vzhledu jemné perlení, nižší viskozita. Jemná středně intenzivní, mírně nasládlá vůně hroznů. Lehčí, velmi hladké víno s jemnou kyselinkou, lehkým náznakem minerality a kratší dochutí. Úvodní víno bylo příjemné, s dobrým poměrem mezi kvalitou a cenou. Dal jsem mu lepších 6,5 (78) bodů.

Müller Thurgau 2011 pozdní sběr. Vinařská obec Mikulov, viniční trať Turold. Obsah alkoholu 12,5 %, 13 g zbytkového cukru a 5,9 g kyselin. Opět šroubovací uzávěr. Světlejší zlatavá barva s nazelenalým nádechem, viskozita střední. Středně intenzivní svěží vůně ovocných bonbonů. Středně plné tělo, v chuti opět hezky hladké, poněkud sladší. Kratší dochuť. Hodnotím stejně jako předchozí, tedy lepších 6,5 (78) bodů.

Ryzlink vlašský 2011 pozdní sběr. Vinařská obec Perná, viniční trať Purmice. Zelená Bordo láhev byla uzavřena plným korkem o délce 38 mm. Obsah alkoholu 14 %, 6,5 g kyselin, 2,6 g zbytkového cukru. Velmi světlá zelenkavá barva, viskozita vysoká. Středně intenzivní vůně hruškového kompotu. V těle plnější, velmi svěží, s vyšší kyselinkou i alkoholem a kratší dochutí. Dostalo 7 (79) bodů.

Sauvignon 2011 pozdní sběr. Vinařská obec Perná, viniční trať U Boží muky. Zelená láhev uzavřená šroubovacím uzávěrem. Obsah alkoholu 13,5 %, 6,2 g kyselin, 5,4 g zbytkového cukru. Zelenkavá barva, lehké perlení ve vzhledu, vysoká viskozita. Méně intenzivní vůně černého rybízu. V těle plné, se svěží chutí angreštů, zřetelnější kyselinkou, náznakem minerality a středně dlouhou dochutí. Dal jsem lepších 6,5 (78) bodů.

Ryzlink vlašský 2011 pozdní sběr. Vinařská obec Perná, viniční trať Pravá klentnická. Zelená Bordo byla uzavřena plným korkem. Obsah alkoholu 13 %, 5,8 g kyselin, 7,3 g zbytkového cukru. Zářivá světlejší zlatavá barva s vysokou viskozitou. Středně intenzivní velmi příjemná vůně rynglového kompotu. V těle plnější,velmi svěží, s chutí citrusů, jemně minerální. Dochuť delší. Dostává 7,5 (83) bodů.

Chardonnay 2011 pozdní sběr. Vinařská obec Perná, viniční trať U Boží muky. Šroubovací uzávěr. Obsah alkoholu 13 %, 5,1 g zbytkového cukru a 8,1 g kyselin. Barva zelenkavá, viskozita vysoká. Méně až středně intenzivní citrusová vůně, plnější tělo, v chuti velmi harmonické, svěží, s dobře zakomponovanou kyselinkou. Dochuť delší. Hodnotím horšími 7,5 (82) body.

Ryzlink rýnský 2011 pozdní sběr. Vinařská obec Perná, viniční trať U Boží muky. Šroubovací uzávěr. Barva zelenkavá, vysoká viskozita. Obsah alkoholu 13,5 %, 2,2 g zbytkového cukru, 7,1 g kyselin. Bylinková vůně menší až střední intenzity, plné tělo. Chuť velmi příjemná, uhlazená, grep a meruňky, jemná mineralita. Středně dlouhá dochuť. Dávám horších 8 (85) bodů.

Ryzlink vlašský 2011 pozdní sběr. Řada Terroir. Vinařská obec Perná, viniční trať Železná. Láhev ze zeleného skla byla uzavřena plným korkem o délce 45 mm. Obsah alkoholu 13 %, 5,9 g kyselin, 2,9 g zbytkového cukru. Zlatavá barva, hodně vysoká viskozita. Intenzivnější, hodně kořenitá nasládlá medová vůně sladkého pečiva. V těle hodně plné, trochu olejovitě působící, zemité. Středně dlouhá dochuť. U mě nejlepší víno ochutnávky. Hodnotím lepšími 8 (87) body.

Ryzlink rýnský 2011 pozdní sběr. Řada Terroir. Vinařská obec Perná, viniční trať Purmice. Obsah alkoholu 14 %, 9,5 g zbytkového cukru, 6,2 g kyselin. Hezká zlatavá barva, vysoká viskozita. V středně intenzivní velmi příjemné vůni lípa a med, velmi plné. V lahodné chuti velmi zajímavá hořčinka. Dochuť střední až delší. Dostává 8 (86) bodů.

Frankovka klaret 2011 pozdní sběr. Vinařská obec Březí, viniční trať Liščí vrch. Obsah alkoholu 12 %, 5,9 g kyselin, 26,9 g zbytkového cukru. Pro klaret spíše nezvyklá, dosti intenzivní lososově oranžová barva, vyšší viskozita. Poměrně intenzivní smetanově višňová vůně. Dosti plné, svěží. Chuť také neobvyklá, výrazná, ovoce a karamel. Dochuť středně dlouhá. Dávám 6,5 (77) bodů.


Večer uplynul velmi příjemně, relativně nepočetná společnost dávala dost možností na vyprávění i dotazy. Pana Balgu velmi dobře doplňoval i pořadatel ochutnávky pan Bakule. Pěkně jsme popili, leccos se dozvěděli, na závěr zbylo i něco na přechutnání, nemám vůbec žádnou negativní připomínku. Vína se mi celkově dost líbila, řada Terroir je skvělá, jen u některých vín z první poloviny ochutnávky se mi zdálo, že by mohla být delší. Ceny se pohybovaly mezi 145,- (první vzorek) až 300,- Kč (předposlední víno).

Vinařství v Sasku

10. listopadu 2012 v 11:23 | milasko |  Úvahy o víně
V říjnu jsem si vyjel na krátký výlet do saské Míšně. Je to moc pěkné historické město se světoznámou manufakturou na výrobu porcelánu. Ta měla právě den otevřených dveří a bylo možné si prohlédnout tu neuvěřitelně piplavou práci. Výsledkem jsou nádherné věci, které ale stojí v eurech více, než by si mohl našinec dovolit zaplatit v korunách. Co třeba hezká váza za 52 500 euro? Prohlídka města také nezklamala, je skutečně krásné a dalo by se tu toulat dlouho, i když není zvlášť velké. Méně se možná ale ví, že Míšeň je také významným centrem vinařství. Koncem září se tu koná několikadenní vinařský festival, kde jsou prezentována vína z okolních vinařství. Vinice se nacházejí přímo ve městě i na svazích v okolí. I když Sasko leží ještě severněji něž Čechy, krajina kolem Labe poskytuje pro pěstování révy poměrně dobré podmínky.
Už z 12. století pocházejí první zmínky o zdejším vinařství, ze 16. století první dochované předpisy pro vinaře, počátkem 17. stol. se začala réva pěstovat na terasách, poč. 19. stol. tu dokonce vznikla vinařská škola. Ve druhé pol.19. stol. zde ale dochází k úpadku. Projevují se různé choroby révy, ta je pak napadena révokazem. K výraznější obnově zde došlo až po sjednocení Německa v roce 1990. Namísto orientace na množství, což bylo typické pro vinařská družstva NDR, se noví soukromí majitelé vinařství začali orientovat na kvalitu. K těm nejaktivnějším patří princ Georg zur Lippe, jeho zámecké vinařství Weingut Schloss Proschwitz zde patří k nejlepším. Z dalších vinařství je možno uvést například Sächsische Winzergenossenschaft Meissen, Weingut Mariaberg, Weinhaus Schuh, Kastler Wein Radebeul, Weingut Karl Friedrich Aust nebo Weinbau Fréderic Fourré. Vinice se táhnou v délce 55 km od Pirny po Diesbar-Seusslitz, ty nejhezčí leží kolem Míšně, Radebeulu a Drážďan. Celková rozloha je 480 ha. Zdejší vinaři se snaží přitáhnout milovníky vína spoustou akcí, ochutnávek, výstav atd. Všude vznikají různá návštěvnická centra, penziony, vinotéky, vinařské kavárny apod. 80 % vinic zaujímají bílé odrůdy. Vedle běžných jako je Ryzlink rýnský (15 %), Rulandské bílé (12 %) nebo Müller Thurgau (19 %) lákají zdejší vinaři zákazníky i různými méně obvyklými či zcela neobvyklými jako je Goldriesling, Morio-Muskat, Elbling nebo Helios. Z modrých odrůd se tu pěstuje například Dornfelder (5 %) nebo Spätburgunder (8 %). Protože jsou zdejší vína určitou raritou, patří v Německu k těm nejdražším, což asi nebude v souladu s kvalitou.
Měl jsem pochopitelně v úmyslu se trochu se zdejšími víny seznámit, ceny mě ale skutečně překvapily. V běžném obchodě se jakostní vína z jiných německých oblastí nebo ciziny pohybovala od směšných 2 zhruba do 6 euro. 5-6 euro stála taková, která jsem mnohdy i znal jako solidní a u nás stojí kolem 200,- Kč i více. Byla tu tedy vlastně směšně levná. Srovnatelná (nebo možná horší) saská se pohybovala mezi 11-19 euro. Skoro na každém kroku bylo možno vína i ochutnat, ani to však nebylo úplně za hubičku. Většinou tak kolem 3-4 euro za jedno deci. Pro Němce to možná není až zas tolik, mně to přišlo skoro dost. Tím spíš, že jsem si nebyl kvalitou moc jistý. Kolega něco zkusil a prohlásil, že na Moravě by je s tím vyhnali. Tak nevím.
Když už jsem se zamotal do těch cen, nahlédl jsem i do nabídky ochutnávek. V Míšni stála návštěva takové akce s deseti vzorky kolem 20 euro, na zámku Proschwitz byla jedna i za 139 na osobu. Tam asi nepojedu.
Stejně jsem ale nebyl zklamaný. Měli jsme štěstí na počasí, na říjen bylo úplně fantastické, skoro letní. Lidé se slunili, lízali zmrzlinu, kochali se krásami města i skutečně kouzelnými pohledy na okolní krajinu. V Čechách byla týž den inverze, zima a mlha. Na hranicích se při cestě tam i zpátky změnilo počasí jako kdyby někdo mávl kouzelným proutkem. Nějaké víno jsem domů také dovezl, i když toho saského bylo nakonec méně, než jsem plánoval.

Ochutnávka Vinných sklepů Valtice v Globusu

3. listopadu 2012 v 8:09 | milasko |  Soutěže, ochutnávky, akce
Možná to někoho překvapí, někdo ohrne nos, ale ochutnávka v Globusu vůbec není špatná. To mohu potvrdit po opakované zkušenosti. Byl jsem tam již třikrát a nikdy jsem neodcházel nespokojený. Je jasné, že jsou zde prezentována vína, která se tu normálně prodávají, ale zatím jsem měl štěstí na velmi slušná. K vínu je tu podáváno dobré občerstvení a ani výklad nebývá vůbec špatný. Tak snad jen prostředí by nesneslo nějaké přísnější hodnocení, přesto poměr kvalita: cena tu vychází opravdu dobře.
Vinné sklepy Valtice svá vína celkem běžně dodávají do marketů, patří ale k těm producentům, jejichž vína zde běžně nakupuji a zatím mě nezklamala. Navíc u nich oceňuji asi nejvěrnější popisy toho, co máme od vína očekávat. To, co bývá na zadní straně etikety, obvykle ve víně opravdu najdu. U mnoha jiných výrobců mi to často přijde jako pustá fantazie. Tudíž jsem se předem na akci docela těšil a mohu předeslat, že mě ani tentokrát nezklamala. Ochutnávkou nás provázel bývalý obchodní ředitel firmy, pan Jan Maděryč. O valtických vínech samozřejmě vše věděl, ale nezapřel v sobě ani bývalou profesi učitele, takže je dokázal přiblížit i méně zkušeným návštěvníkům. Těch se tentokrát sešlo zřejmě více, než bývá na běžnějších ochutnávkách, proto bylo celkem pochopitelné, že se tu vysvětlovaly i věci pro většinu zkušenějších vínomilů samozřejmé. I tak jsem se nenudil a vína jsem si mohl v klidu vychutnat. Tempo podávání bylo vcelku ideální, třináct vzorků jsme zvládli asi za dvě hodiny. Na úvod jsme dostali sekt, který na seznamu chyběl, o všech ostatních vínech jsme se ale kromě vyprávění mnohé dozvěděli z podrobného degustačního listu.
Veltlínské zelené 2011 jakostní odrůdové. 5,8 g kyselin, 12 % alkoholu, 5,3 g zbytkového cukru. Světlejší barva se zelenkavým nádechem, viskozita nižší. Středně intenzivní nasládlá kořenitá vůně hroznů a zelených jablek. V těle středně plné, v chuti harmonické, jemně kořenité, se středně dlouhou dochutí. Na vstupní vzorek a "pouze" jakostní víno až překvapivě dobré. Dal jsem mu lepších 6 (75) bodů.

Ryzlink vlašský 2010 jakostní odrůdové. 5,7 g kyselin, 12 % alkoholu, 6,2 g zbytkového cukru. Žlutozelená barva, viskozita střední. Méně intenzivní, trochu nejasná květinová vůně. V těle plnější, v chuti poměrně uhlazené, s trochu výraznější kyselinkou. Dochuť delší. Dostává lepších 5,5 (72) bodů.

Sylvánské zelené 2009 výběr z hroznů. 5,9 g kyselin, 12 % alkoholu, 4,2 g zbytkového cukru.Výrazná zářivá zlatožlutá barva, vysoká viskozita. Středně intenzivní lákavá vůně medu a zralých hroznů. Plné tělo, trochu olejovitě působící, velmi svěží lahodná chuť. Středně dlouhá dochuť. Dávám 7,5 (83) bodů.

Neuburské 2011 pozdní sběr. 5,6 g kyselin, 13 % alkoholu, 13 g zbytkového cukru. Hezká zlatavá barva, vysoká viskozita. Jemná, méně intenzivní vůně sladkého ovoce. V těle plné, chuť mi tentokrát přišla až dost sladká, dochuť delší. Hodnotím horšími 7 (79) body.

Rulandské bílé 2011 pozdní sběr. 5,5 g kyselin, 12,5 % alkoholu, 7,4 g zbytkového cukru. Zlatavá barva, hodně vysoká viskozita. Výraznější, jemně nasládlá, velmi lákavá květinově ovocná vůně s náznakem typické chlebovinky. Hodně extraktivní, s trochu ostřejší kyselinkou a lehkou hořčinkou v samotném závěru. Dochuť delší. Dávám 7 (80) bodů.

Tramín červený 2010 jakostní odrůdové. 5,9 g kyselin, 11 % alkoholu, 6,3 g zbytkového cukru. Zlatožlutá barva, viskozita vyšší. Středně intenzivní těžší vůně růží. V těle plnější, v kořenité chuti mi vadila zřetelnější hořčinka. Dochuť kratší až střední. Dostalo 5,5 (70) bodů.

Sauvignon 2009 výběr z bobulí. 7,3 g kyselin, 11,5 % alkoholu, 46,2 g zbytkového cukru. Pampelišková barva, hodně vysoká viskozita. Intenzivní, hodně těžká a sladká vůně medu. Plné, lahodné, překvapivě nepůsobící ani přeslazeně vzhledem k vysokému zbytkovému cukru. Naopak, byla tu zřetelná pikantní kyselinka. Dochuť středně dlouhá až delší. Oceňuji horšími 8 (85) body.

Merlot rosé 2011 jakostní odrůdové. 7 g kyselin, 10,5 % alkoholu, 4,5 g zbytkového cukru. Barva lososová, viskozita vysoká. Méně výrazná vůně sladkého červeného ovoce. V těle středně plné, celkově ale nepříliš harmonické až drsné. Dochuť krátká. Dávám pouze horších 5,5 (69) bodů.

Modrý Portugal 2011 jakostní odrůdové. 5,3 g kyselin, 12 % alkoholu, 2,9 g zbytkového cukru. Hodně tmavá barva borůvkové šťávy, viskozita vysoká. Intenzivnější a překvapivě spíše těžší vůně tmavého ovoce. V těle nepříliš plné. Lehčí, trochu méně uhlazené víno. Celkově spíše pro odrůdu trochu netypické. Dochuť kratší. Dostává lepších 6 (75) bodů.

Dornfelder 2009 pozdní sběr. 5,4 g kyselin, 12 % alkoholu, 16,6 g (!) zbytkového cukru. Tmavofialová barva, viskozita vysoká. Středně intenzivní vůně tmavých višní. Středně plné tělo, v chuti višňový kompot, třísloviny prakticky neznatelné. Dochuť delší. Dávám lepších 6,5 (78) bodů.

Frankovka 2006 pozdní sběr. 5,8 g kyselin, 12 % alkoholu, 1,3 g zbytkového cukru. Barva tmavého rubínu, viskozita vysoká. Středně intenzivní, velmi zajímavá vůně borůvek a třešní. V těle středně úplné, v chuti byly trpčí višně. Dochuť delší. Dávám horších 7 (79) bodů.

Svatovavřinecké 2007 archivní. 4,9 g kyselin, 11,5 % alkoholu, 5,2 g zbytkového cukru. Velmi tmavá rubínová barva, viskozita vysoká. Spíše méně intenzivní vůně švestkových povidel. V těle středně plné, v dosti pikantní chuti byly opět švestky. Delší dochuť. Opět dávám horších 7 (79) bodů.

Výběr vín byl dost pestrý, ochutnali jsme bílá, rosé i červená, od jakostních až po výběr z bobulí, takže si návštěvníci mohli udělat poměrně slušnou představu o nabídce vinařství. Na závěr bylo možné i něco vyhrát, případně si koštovaná vína koupit, tudíž myslím, že se celá akce většině návštěvníků líbila a pan Maděryč byl odměněn zaslouženým potleskem.