Ochutnávka Vinných sklepů Valtice v Globusu

3. listopadu 2012 v 8:09 | milasko |  Soutěže, ochutnávky, akce
Možná to někoho překvapí, někdo ohrne nos, ale ochutnávka v Globusu vůbec není špatná. To mohu potvrdit po opakované zkušenosti. Byl jsem tam již třikrát a nikdy jsem neodcházel nespokojený. Je jasné, že jsou zde prezentována vína, která se tu normálně prodávají, ale zatím jsem měl štěstí na velmi slušná. K vínu je tu podáváno dobré občerstvení a ani výklad nebývá vůbec špatný. Tak snad jen prostředí by nesneslo nějaké přísnější hodnocení, přesto poměr kvalita: cena tu vychází opravdu dobře.
Vinné sklepy Valtice svá vína celkem běžně dodávají do marketů, patří ale k těm producentům, jejichž vína zde běžně nakupuji a zatím mě nezklamala. Navíc u nich oceňuji asi nejvěrnější popisy toho, co máme od vína očekávat. To, co bývá na zadní straně etikety, obvykle ve víně opravdu najdu. U mnoha jiných výrobců mi to často přijde jako pustá fantazie. Tudíž jsem se předem na akci docela těšil a mohu předeslat, že mě ani tentokrát nezklamala. Ochutnávkou nás provázel bývalý obchodní ředitel firmy, pan Jan Maděryč. O valtických vínech samozřejmě vše věděl, ale nezapřel v sobě ani bývalou profesi učitele, takže je dokázal přiblížit i méně zkušeným návštěvníkům. Těch se tentokrát sešlo zřejmě více, než bývá na běžnějších ochutnávkách, proto bylo celkem pochopitelné, že se tu vysvětlovaly i věci pro většinu zkušenějších vínomilů samozřejmé. I tak jsem se nenudil a vína jsem si mohl v klidu vychutnat. Tempo podávání bylo vcelku ideální, třináct vzorků jsme zvládli asi za dvě hodiny. Na úvod jsme dostali sekt, který na seznamu chyběl, o všech ostatních vínech jsme se ale kromě vyprávění mnohé dozvěděli z podrobného degustačního listu.
Veltlínské zelené 2011 jakostní odrůdové. 5,8 g kyselin, 12 % alkoholu, 5,3 g zbytkového cukru. Světlejší barva se zelenkavým nádechem, viskozita nižší. Středně intenzivní nasládlá kořenitá vůně hroznů a zelených jablek. V těle středně plné, v chuti harmonické, jemně kořenité, se středně dlouhou dochutí. Na vstupní vzorek a "pouze" jakostní víno až překvapivě dobré. Dal jsem mu lepších 6 (75) bodů.

Ryzlink vlašský 2010 jakostní odrůdové. 5,7 g kyselin, 12 % alkoholu, 6,2 g zbytkového cukru. Žlutozelená barva, viskozita střední. Méně intenzivní, trochu nejasná květinová vůně. V těle plnější, v chuti poměrně uhlazené, s trochu výraznější kyselinkou. Dochuť delší. Dostává lepších 5,5 (72) bodů.

Sylvánské zelené 2009 výběr z hroznů. 5,9 g kyselin, 12 % alkoholu, 4,2 g zbytkového cukru.Výrazná zářivá zlatožlutá barva, vysoká viskozita. Středně intenzivní lákavá vůně medu a zralých hroznů. Plné tělo, trochu olejovitě působící, velmi svěží lahodná chuť. Středně dlouhá dochuť. Dávám 7,5 (83) bodů.

Neuburské 2011 pozdní sběr. 5,6 g kyselin, 13 % alkoholu, 13 g zbytkového cukru. Hezká zlatavá barva, vysoká viskozita. Jemná, méně intenzivní vůně sladkého ovoce. V těle plné, chuť mi tentokrát přišla až dost sladká, dochuť delší. Hodnotím horšími 7 (79) body.

Rulandské bílé 2011 pozdní sběr. 5,5 g kyselin, 12,5 % alkoholu, 7,4 g zbytkového cukru. Zlatavá barva, hodně vysoká viskozita. Výraznější, jemně nasládlá, velmi lákavá květinově ovocná vůně s náznakem typické chlebovinky. Hodně extraktivní, s trochu ostřejší kyselinkou a lehkou hořčinkou v samotném závěru. Dochuť delší. Dávám 7 (80) bodů.

Tramín červený 2010 jakostní odrůdové. 5,9 g kyselin, 11 % alkoholu, 6,3 g zbytkového cukru. Zlatožlutá barva, viskozita vyšší. Středně intenzivní těžší vůně růží. V těle plnější, v kořenité chuti mi vadila zřetelnější hořčinka. Dochuť kratší až střední. Dostalo 5,5 (70) bodů.

Sauvignon 2009 výběr z bobulí. 7,3 g kyselin, 11,5 % alkoholu, 46,2 g zbytkového cukru. Pampelišková barva, hodně vysoká viskozita. Intenzivní, hodně těžká a sladká vůně medu. Plné, lahodné, překvapivě nepůsobící ani přeslazeně vzhledem k vysokému zbytkovému cukru. Naopak, byla tu zřetelná pikantní kyselinka. Dochuť středně dlouhá až delší. Oceňuji horšími 8 (85) body.

Merlot rosé 2011 jakostní odrůdové. 7 g kyselin, 10,5 % alkoholu, 4,5 g zbytkového cukru. Barva lososová, viskozita vysoká. Méně výrazná vůně sladkého červeného ovoce. V těle středně plné, celkově ale nepříliš harmonické až drsné. Dochuť krátká. Dávám pouze horších 5,5 (69) bodů.

Modrý Portugal 2011 jakostní odrůdové. 5,3 g kyselin, 12 % alkoholu, 2,9 g zbytkového cukru. Hodně tmavá barva borůvkové šťávy, viskozita vysoká. Intenzivnější a překvapivě spíše těžší vůně tmavého ovoce. V těle nepříliš plné. Lehčí, trochu méně uhlazené víno. Celkově spíše pro odrůdu trochu netypické. Dochuť kratší. Dostává lepších 6 (75) bodů.

Dornfelder 2009 pozdní sběr. 5,4 g kyselin, 12 % alkoholu, 16,6 g (!) zbytkového cukru. Tmavofialová barva, viskozita vysoká. Středně intenzivní vůně tmavých višní. Středně plné tělo, v chuti višňový kompot, třísloviny prakticky neznatelné. Dochuť delší. Dávám lepších 6,5 (78) bodů.

Frankovka 2006 pozdní sběr. 5,8 g kyselin, 12 % alkoholu, 1,3 g zbytkového cukru. Barva tmavého rubínu, viskozita vysoká. Středně intenzivní, velmi zajímavá vůně borůvek a třešní. V těle středně úplné, v chuti byly trpčí višně. Dochuť delší. Dávám horších 7 (79) bodů.

Svatovavřinecké 2007 archivní. 4,9 g kyselin, 11,5 % alkoholu, 5,2 g zbytkového cukru. Velmi tmavá rubínová barva, viskozita vysoká. Spíše méně intenzivní vůně švestkových povidel. V těle středně plné, v dosti pikantní chuti byly opět švestky. Delší dochuť. Opět dávám horších 7 (79) bodů.

Výběr vín byl dost pestrý, ochutnali jsme bílá, rosé i červená, od jakostních až po výběr z bobulí, takže si návštěvníci mohli udělat poměrně slušnou představu o nabídce vinařství. Na závěr bylo možné i něco vyhrát, případně si koštovaná vína koupit, tudíž myslím, že se celá akce většině návštěvníků líbila a pan Maděryč byl odměněn zaslouženým potleskem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Latryna Latryna | Web | 5. listopadu 2012 v 6:37 | Reagovat

Ahojky Milasko, pozrela som fotečky z Míšně - paráda, hneď by som niečo s tadiaľ brala! Takže díky za foto, moc sa mi páčilo! Zdravím a prajem pohodový týždeň! Viera

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama