Květen 2014

Vranac, Ariana a další květnové zajímavosti

25. května 2014 v 8:58 | milasko |  Soukromé koštování, odrůdy
V květnu jsem narazil na pěkná vína, domácí i zahraniční, bylo tu i pár méně obvyklých odrůd jako například Vranac nebo Ariana.
Ryzlink vlašský 2011 pozdní sběr - Spielberg Archlebov. Vinařská obec Archlebov, viniční trať Dubová. Štíhlá láhev ze zeleného skla byla uzavřena korkem (plátek-drť-plátek) dlouhým 42 mm. Obsah alkoholu 13 %. Sytá zlatožlutá barva, viskozita střední. Méně intenzivní vůně citrusů a medu. Plné tělo, hodně olejovité, dobře pitelné, s chutí medu a jemnou mineralitou. Jedinou slabinou byl vyšší alkohol, který se projevoval hlavně v delší dochuti a v krku trochu pálil. Přesto se mi víno docela líbilo. Dávám lepších 7 (81) bodů.
Carles Vinya Crianza 2009 - Denominación de Origen Calificada Priorat, Španělsko. Zelená Bordolesse byla uzavřena plným korkem dlouhým 44 mm. Obsah alkoholu 14,5 %. Vyrobeno z odrůdy Garnacha. Zrálo v dubových sudech. Tmavofialová barva, velmi vysoká viskozita. Středně intenzivní příjemná širší vůně tmavých třešní a postupně se uvolňujících tónů borůvek a vanilky. Středně plné tělo, v chuti hodně ovocné, poměrně pikantní, kořenité. Byly tu hlavně borůvky se smetanou a třešně. Třísloviny byly hezky uhlazené. Vysoký obsah alkoholu vůbec nepůsobil rušivě. Dochuť delší. Pěkné víno, které jsem ohodnotil lepšími 7,5 (84) body.
Ryzlink vlašský 2011 výběr z hroznů - Jedlička & Novák. Vinařská obec Bořetice, viniční trať Čtvrtě. Zelená Bordo láhev byla uzavřena plastovou zátkou. Obsah alkoholu 13 %., 6,8 g zbytkového cukru, 5,5 g kyselin, 19 g bezcukerného extraktu. Hezká zlatožlutá barva, velmi vysoká viskozita. Velmi slabá sladká bylinná vůně. Plnější tělo, olejovitá konzistence, v chuti lahodné, harmonické, jemně kořenité, s tóny medu a lehkou mineralitou. Středně dlouhá dochuť. Dostává horších 7,5 (82) bodu.
Vranac Pro corde 2010 Vrhunsko vino, Kontrolisana oznaka porijekla - Plantaže Podgorica, Černá Hora. Zelená Bordo láhev byla uzavřena korkem (plátek-drť-plátek) dlouhým 45 mm. Víno zrálo dva roky v sudech z francouzského dubu. Vranac je původní černohorská odrůda, považovaná za jakési rodinné stříbro. Název odpovídá našemu slovu vraník. Pěstuje se i jinde na Balkáně (Makedonie, Srbsko), kde bývá označována jako Vranec, což je pro změnu havran. Pro corde znamená na srdce- Tedy víno vyloženě léčivé. Obsah alkoholu 13,5 %. Velmi tmavá rubínová barva, vysoká viskozita. Středně intenzivní vůně višní, borůvek a bylin. Plné tělo, hodně extraktivní, uhlazené třísloviny. V příjemné chuti bylo tmavé ovoce. Dochuť delší. Dostalo lepších 7 (81) bodů.
Ariana 2007 pozdní sběr - Vinselekt Michlovský Rakvice. Vinařská obec Perná, viniční trať Purmice. Zrálo 6 měsíců v dubových sudech. Odrůda byla vyšlechtěna F. Zatloukalem a Ing. Michlovským poměrně složitým křížením (RR x Sv) x Zw. Obsah alkoholu 12,5 %. Zelená Bordo láhev byla uzavřena korkem (plátek-drť-plátek) dlouhým 38 mm. Hodně tmavá granátová barva s nádechem do hněda, velmi vysoká viskozita. Slabší těžká neobvyklá vůně s náznakem višní. V těle plnější, chuť hodně ovocitá, velmi šťavnaté, pikantní, chutné, s tóny višní a ostružin a s jemnými tříslovinami. Pilo se velmi dobře, na závěr zůstaly ve sklence velké usazeniny. Středně dlouhá dochuť. Dostalo lepších 7,5 (84) bodů.
Merlot - Australian Bush, South East Australia. Ročník neuveden. Atypická láhev ze zeleného skla byla uzavřena plastovou zátkou. Obsah alkoholu 13 %. Rubínová barva, vysoká viskozita. Slabší vůně třešní. V těle poměrně plné, v chuti peckoviny, griotka. Dochuť středně dlouhá. Toto běžné marketové víno jsem dostal, nic moc jsem od něho nečekal, ale nakonec se pilo docela dobře. Dal jsem mu horších 7 (79) bodů.

K nejlepším vínům patřila Garnacha ze španělského Prioratu a domácí Ariana z Rakvic. Černohorský Vranac zůstal trochu za očekáváním, naopak australský marketový Merlot se ukázal jako docela dobře pitelný.

Setkání u vína s profesorem Šamánkem

18. května 2014 v 9:42 | milasko |  Soutěže, ochutnávky, akce
Poslední dubnový den se konala na pardubickém zámku velmi zajímavá ochutnávka vín. Mimořádná nebyla tentokrát díky vínům, i když i ta byla pěkná, ale hlavně proto, že zde vystoupil známý kardiolog Prof. MUDr. Milan Šamánek, DrSc. Jeho přednáška doplňovala degustaci vín ze Znovínu Znojmo, která tu představoval ředitel firmy pan Ing. Pavel Vajčner.
Nejprve k přednášce. Pan profesor nám na řadě seriózních výzkumů, prováděných po celém světě, vysvětli, že pít alkohol, nejlépe víno, je nutné denně. Naopak nejnezdravějšími lidmi mají být podle těchto údajů abstinenti. Doporučená denní dávka vína pro muže je 2-4 dcl, u žen asi polovina. Důležitá doplňková informace pro starší: Komu je více než 54 let, měl by dávku zvýšit. To celé bylo vykládáno odborně i vtipně zároveň. Velmi mě pobavil příběh pětaosmdesátileté babičky, která na různé neduhy těla pije střídavě pivo, bílé či červené víno nebo slivovici. Na dotaz, kdy pije vodu, odpověděla: "Takovou nemoc jsem ještě neměla".
No a teď k vínům. Ochutnali jsme celých 14 vzorků, což bylo docela náročné, ale na nic špatného jsme nenarazili.
Veltlínské červené rané 2013 jakostní. Viniční trať Kamenný vrch. 7,2 g zbytkového cukru, 6,5 g kyselin, 12 % alkoholu, 23 g bezcukerného extraktu. Hrozny ze starých keřů, nově se tato odrůda na Znojemsku již nevysazuje. Zlatožlutá barva, viskozita nižší. Středně intenzivní sladká vůně hroznů a medu. V těle středně plné, extraktivní, harmonické, jemně kořenité. Dochuť středně dlouhá. Na úvod velmi pěkný vzorek s mimořádně dobrým poměrem mezi kvalitou a cenou. Víno stálo jen 95,-. Hodnotil jsem lepšími 7(81) body.
Veltlínské zelené 2012 VOC. Viniční trať Skalka. 6,6 g zbytkového cukru, 6,2 g kyselin, 13 % alkoholu, 21,3 g bezcukerného extraktu. Zlatavá barva, vysoká viskozita. Méně intenzivní jemná sladší vůně s tóny ovoce, bylin a pepře. V těle plnější, svěží s jemnou horčinkou a středně dlouhou dochutí. Dávám horších 7 (79) bodů.
Sauvignon 2013 pozdní sběr, Terroir Lacerta viridis. Ještěrka zelená žije pouze v ekologicky čisté krajině, proto se stala symbolem pro vybranou řadu vín, kde hrozny pocházejí z vinic z povodí meandrující Dyje. Viniční trať Knížecí vrch. 7,8 g zbytkového cukru, 6,9 g kyselin, 12 % alkoholu, 22,8 g bezcukerného extraktu. Světlinká šedozelená barva, viskozita vysoká. Intenzivní těžká vůně parfému a hluchavky. V těle plné, těžší víno s chutí angreštů se zřetelnou hořčinkou. Dochuť delší. Dal jsem lepších 6,5 (78) bodů.
Ryzlink rýnský 2012 pozdní sběr, Robinia. Tato řada exklusivních vín zrála v akátových sudech. Vína jsou plněna do mimořádně těžkých lahví, které samotné stojí asi 30,-. Víno bylo oceněno stříbrnou medailí na soutěži Mundus vini. Viniční trať Dívčí vrch. 7,3 g zbytkového cukru, 6,7 g kyselin, 12,5 % alkoholu, 23,4 g bezcukerného extraktu. Intenzivní velmi lákavá, jemně nasládlá vůně lípy a medu. Plné, lahodné harmonické víno, velmi svěží a výrazné. Dochuť delší. Velký potenciál pro další zrání. Toto víno jasně převyšovalo všechna ostatní nabízená tento večer. Vysoké kvalitě odpovídala ale i cena - 380,-. Dal jsem 8,5 (89) bodů.
Cabernet Sauvignon rosé 2013 pozdní sběr. Viniční trať Achtele. Hrozny z nově koupených vinic na Hustopečsku. Malinová barva, překvapivě vysoká viskozita. 10,5 g zbytkového cukru, 6,8 g kyselin, 11,5 % alkoholu, 23,8 g bezcukerného extraktu. Slabší vůně proslazeného ovoce. Poměrně příjemné svěží lehké víno s nepatrnou horčinkou v ovocné chuti. Dochuť krátká. Dávám horších 7 (79) bodů.
Cabernet Sauvignon rosé 2013 pozdní sběr. Viniční trať Dívčí vrch. 17,2 g zbytkového cukru, 6,8 g kyselin, 12 % alkoholu, 27 g bezcukerného extraktu. Na růžové víno barva dosti tmavá, viskozita vysoká. Méně intenzivní těžší sladká vůně jahod. V těle středně plné, trochu mdlejší, až příliš sladké, zároveň lehce nahořklé. Dochuť kratší. Dal jsem 6 (74) bodů.
Frankovka 2013 jakostní. Viniční trať Weinperky. 4,1 g zbytkového cukru, 5,2 g kyselin, 12,5 % alkoholu, 29,1 g bezcukerného extraktu. Rubínová barva, vysoká viskozita. Odrůdová vůně, která ale působila ještě poněkud nevyzrále. Víno bylo trochu hrubší ve vůni, chuť zase byla lehce štiplavá. Dal se tu najít rybíz a trpčí višně. Dochuť středně dlouhá. Dal jsem 6 (74) bodů.
André 2011 pozdní sběr, Terroir Club. Viniční trať Středohoří. 5 g zbytkového cukru, 4,2 g kyselin, 12 % alkoholu, 30,7 g bezcukerného extraktu. Tmavší rubínová barva, vysoká viskozita. Středně intenzivní, příjemná, trochu těžší vůně tmavého ovoce. V těle plné, hezky uhlazené, tmavé ovoce i v chuti. Delší dochuť. Dostává lepších 7 () bodů.
Rulandské modré 2011 výběr z hroznů. Viniční trať Dívčí hora. 4,7 g zbytkového cukru, 4,6 g kyselin, 14 % alkoholu, 31,4 g bezcukerného extraktu. Víno získalo více ocenění na různých soutěžích. Méně intenzivní, poněkud neobvyklá, pro mě ne zcela příjemná vůně s náznaky višní. Možná bylo ale jen málo vydýchané. Oproti tomu se mi chuť velmi líbila. Víno bylo plné, skvěle uhlazené s tóny peckovin a čokolády. Dochuť dlouhá. Dal jsem horších 7,5 (82) bodů.
Irsai Oliver 2012 jakostní. Viniční trať U Chlupa. 12,3 g zbytkového cukru, 5,7 g kyselin, 12 % alkoholu, 20,5 g bezcukerného extraktu. Světlinká barva, vysoká viskozita. Velmi intenzivní, svůdná muškátová vůně. V těle středně plné, poměrně svěží, totéž i v ovocné chuti, kde byla i lehčí hořčinka. Dochuť středně dlouhá. Dal jsem 7 (80) bodů.
Sauvignon šedý 2012 moravské zemské víno. Viniční trať Staré vinice. 17,9 g zbytkového cukru, 6,3 g kyselin, 13 % alkoholu, 20,9 g bezcukerného extraktu. U nás dost neobvyklá odrůda. Světlá zlatavá barva, viskozita vysoká. Slabší málo výrazná vůně. V těle plnější, až hodně sladká chuť černého rybízu. Dochuť středně dlouhá. Dávám 6,5 (77) bodů.
Chenin blanc 2011 moravské zemské víno. Viniční trať Staré vinice. 22,5 g zbytkového cukru, 7 g kyselin, 12,5 % alkoholu, 25,8 g bezcukerného extraktu, cukernatost při sběru 24,2 °NM. Světlinká barva, viskozita vysoká. Slabší vůně sladkých jahod a medu. V těle plné, harmonické, svěží. Dochuť středně dlouhá. Dávám 7 (80) bodů.
Kerner 2011 výběr z hroznů. Viniční trať Knížecí vrch. 30,8 g zbytkového cukru, 6,6 g kyselin, 1ě,5 % alkoholu, 22,8 g bezcukerného extraktu. Zlatavá barva, vysoká viskozita. Intenzivnější těžší hodně sladká vůně. V těle plné, ale jinak se mi nezdálo příliš harmonické. Vysoké cukry si úplně nerozuměly s kyselinami. Dochuť středně dlouhá. Dávám 6 (74) bodů.
Tramín červený 2012 výběr z hroznů. Viniční trať Dívčí vrch. 28 g zbytkového cukru, 6,7 g kyselin, 13 % alkoholu, 25,2 g bezcukerného extraktu. Sytější zlatavá barva, vysoká viskozita. Intenzivnější, těžká velmi sladká vůně. V těle plné, bohatá chuť zralých hroznů. Dochuť delší. Dostalo 7,5 (83) bodu.
Znovínská vína si tradičně udržují dobrou vyrovnanou kvalitu i rozumné ceny, jsou hodně extraktivní, nabídka je široká a jsou v ní i málo obvyklé odrůdy. Večer to byl tentokrát opravdu vydařený. Na své si přišel jazyk i ucho.

Tajemné kurgany „s kníry“

11. května 2014 v 8:49 | milasko |  Pravěk - archeologické kultury
Na ohromném teritoriu stepního pásu od Povolží až po Altaj se nacházejí velmi neobvyklé mohylové hroby - tzv. kurgany s kníry. Jedná se o podkovovitý útvar, kdy uprostřed bývá hlavní mohyla, od které vybíhají dva pásy kamenných valů ("knírů"), které mívají na začátku a konci menší mohyly. Hlavní mohyla mívá výšku asi 2 m, valy jen asi 0,5 m. Mimořádná je spíše délka valů: od 11 do 300 m. Někdy ještě bývají na koncích valů vztyčeny kamenné stély.
I když jsou známé již dlouho, není dosud přesně určeno jejich stáří, datování se až neuvěřitelně liší: od 7.-5. století př. n. l. do 8.-9. století n. l. Jen některé totiž obsahují materiál, podle něhož se dají přesněji časově zařadit. Zdá se však, že vznikaly skutečně po velmi dlouhé období od doby bronzové přes železnou až do raného středověku.
To vše umožňuje velmi různorodé interpretace. Někteří badatelé je pokládají pouze za rituální stavby na místech pohřebních hostin. Jiný názor poukazuje na to, že v hlavním kurganu byl pohřben nebožtík, v pobočných kůň nebo jeho části a otevřené konce směřovaly k vycházejícímu slunci. Mělo by tedy jít o důkazy slunečního kultu, který u stepních kočovníků popisoval třeba Hérodotos. Valy mohly být jakýmsi "žebříkem", po které stoupala duše zemřelého k slunci. Kosti zvířat a dřevěné uhlí na východních koncích svědčí o tom, že tam byly přinášeny oběti. V některých hlavních mohylách ale žádný mrtvý neležel, v jiných se naopak pohřbívalo opakovaně po delší dobu. V Kazachstánu je často pokládají za jakési svatyně slunce kočovných Saků. Podle jiných je stavěli Turkuti či Kypčakové. Fakt, že ráno slunce vychází přesně ve směru, který udává spojnice mezi hlavním kurganem a jakýmsi "vchodem" mezi oběma valy, pokládají někteří za důkaz, že šlo o jakousi astronomickou observatoř.

Malá ochutnávka Hibernalu

4. května 2014 v 11:29 | milasko |  Soutěže, ochutnávky, akce
Koncem dubna se v pěkném prostředí Bakla café v historickém centru Pardubic sešlo několik lidí s pozitivním vztahem k vínu. Každý účastník přinesl jednu láhev Hibernalu. Vzhledem k tomu, že Jirka (jbes), který celou akci s panem Baklou připravoval, dal docela šibeniční termín, ukázalo se, že narychlo sehnat v Pardubicích Hibernal není vůbec jednoduché a že jeho nabídka je velmi skromná (A to jsem prošel 10 (!) vinoték.). To se zřetelně projevilo, když jsme na místě předem rozhodovali, v jakém pořadí budeme koštovat. Sešly se dvě úplně stejné láhve a většina vín byla hodně sladká. Chtělo to hodně zapíjet a zajídat, stejně jsme byli poněkud přeslazení.
Úplně jsem to zachránil, když jsem "mimo soutěž" přinesl na závěr sladkou tečku z jiné odrůdy! Takže jsme nakonec posuzovali jen pět Hibernalů ze tří vinařství, což asi nebyla zcela reprezentativní přehlídka, nicméně jinak byla celá akce příjemná, všichni přítomní se snažili k jednotlivým vzorkům vyjádřit. Obvykle se na společných akcích lišíme s Jirkou v bodovém ohodnocení zcela nepatrně, tentokrát byly rozdíly poněkud větší. Jeho hodnocení uvedu pro srovnání také.
Hibernal 2009 výběr z hroznů - Vinařství Tomáš Krist Milotice. Vinařská obec Čejkovice, viniční trať Stará hora. Obsah alkoholu 12,5%. 6,4 g kyselin, 11,8 g zbytkového cukru, 20 g bezcukerného extraktu. Láhev byla, jak je u tohoto vinařství obvyklé, olepená různými medailemi, např. zlatou z Poysdorfu. Světlinká zlatavá barva, vysoká viskozita. Středně intenzivní, příjemná vůně malin, rybízu, citrusů, parfému, postupně se uvolňovaly poněkud cizí tóny jablek. V těle plné, poněkud výraznější kyselinka, která ale přece jen přidávala vínu živost. Jemně kořenité víno s jemnou hořčinkou v chuti. Dochuť středně dlouhá. Dal jsem 7 (80) bodů, Jirka jen horších 6,5.
Hibernal 2013 zemské víno - Vinařství Na Čejči. Jaroslav Stejskal. Obsah alkoholu 12 %. Světlá zlatavá barva se zelenkavým nádechem, viskozita vyšší. Velmi intenzivní sladká opojná vůně černého bezu. V těle plnější, jemně nahořklá chuť grepů. Delší dochuť. Znovu jsem dal 7 (80) bodů, Jirka 7,5.
Hibernal 2012 zemské víno - Vinařství Na Čejči. Jaroslav Stejskal. Obsah alkoholu 12 %. Světlejší zlatavá barva, vysoká viskozita. Intenzivnější jemná uhlazená vůně listí černého rybízu a muškátu. Plnější tělo. Svěží harmonická, jemně kořenitá ovocná chuť mandarinek. Dochuť delší. Hodnotil jsem horšími 8 (85), Jirka 8 body.
Hibernal 2013 výběr z hroznů - Vinařství Štěpánek Mutěnice. Vinařská obec Mutěnice, viniční trať Úlehle. Obsah alkoholu 9 %. Velmi světlá barva, viskozita vysoká. Méně intenzivní, nepříliš výrazná vůně sladkých jahod. V těle plnější. Víno bylo až příliš sladké, celkem shodně nás napadl výraz "lepidlo". Přitom chuť nepůsobila harmonicky. Na jedné straně bylo velmi sladké, zároveň ale dosti svíravé. Daly se tu najít sladké hrušky. Dochuť kratší. Dal jsem lepších 6,5 (78), Jirka lepších 7 bodů.
Hibernal 2012 výběr z bobulí - Vinařství Štěpánek Mutěnice. Vinařská obec Mutěnice, viniční trať Úlehle. Obsah alkoholu 10,5 %, cukernatost při sběru 30° NM. Světlá zlatavá barva, viskozita vysoká. Vůně prozrazovala vadu ve víně. Ochutnat to šlo, bylo plné a velmi sladké, nicméně hodnocení nemělo smysl.
Muškát moravský 2009 výběr z bobulí, botrytický sběr - Vinné sklepy Valtice. Vinařská obec Brod nad Dyjí, viniční trať Dunajovický kopec. Obsah alkoholu 12,5 %. Sytě žlutá barva, velmi vysoká viskozita. Těžká intenzivní vůně medu, muškátu, vosku, s tóny botrytidy. V těle plné, v chuti med, ořechy, náznak stařinky. Byla tu jemná hořčinka, trochu chyběly kyseliny, víno bylo již těsně za vrcholem. Dochuť dlouhá. Hodnotil jsem 7,5 (83), Jirka lepšími 7 body.
Jak je vidět, byl to takový výlet do "Slaďákova", nicméně vyzrálejší polosuchý Stejskalův Hibernal (2012) se všem líbil a akci bychom jistě mohli zopakovat s nějakou jinou odrůdou.

Na závěr snad ještě pár slov k odrůdě. Byla vyšlechtěna v německém Geisenheimu křížením Ryzlinku rýnského a Seibelu 7053. U nás se pěstuje asi na 11 ha, hlavně na Moravě, v Čechám zejména na Mělnicku. Je odolná proti houbovým chorobám i mrazům. Běžně vyzrává na cukernatost pozdního sběru, je tedy vhodná pro výrobu přívlastkových vín.