Malá ochutnávka Hibernalu

4. května 2014 v 11:29 | milasko |  Soutěže, ochutnávky, akce
Koncem dubna se v pěkném prostředí Bakla café v historickém centru Pardubic sešlo několik lidí s pozitivním vztahem k vínu. Každý účastník přinesl jednu láhev Hibernalu. Vzhledem k tomu, že Jirka (jbes), který celou akci s panem Baklou připravoval, dal docela šibeniční termín, ukázalo se, že narychlo sehnat v Pardubicích Hibernal není vůbec jednoduché a že jeho nabídka je velmi skromná (A to jsem prošel 10 (!) vinoték.). To se zřetelně projevilo, když jsme na místě předem rozhodovali, v jakém pořadí budeme koštovat. Sešly se dvě úplně stejné láhve a většina vín byla hodně sladká. Chtělo to hodně zapíjet a zajídat, stejně jsme byli poněkud přeslazení.
Úplně jsem to zachránil, když jsem "mimo soutěž" přinesl na závěr sladkou tečku z jiné odrůdy! Takže jsme nakonec posuzovali jen pět Hibernalů ze tří vinařství, což asi nebyla zcela reprezentativní přehlídka, nicméně jinak byla celá akce příjemná, všichni přítomní se snažili k jednotlivým vzorkům vyjádřit. Obvykle se na společných akcích lišíme s Jirkou v bodovém ohodnocení zcela nepatrně, tentokrát byly rozdíly poněkud větší. Jeho hodnocení uvedu pro srovnání také.
Hibernal 2009 výběr z hroznů - Vinařství Tomáš Krist Milotice. Vinařská obec Čejkovice, viniční trať Stará hora. Obsah alkoholu 12,5%. 6,4 g kyselin, 11,8 g zbytkového cukru, 20 g bezcukerného extraktu. Láhev byla, jak je u tohoto vinařství obvyklé, olepená různými medailemi, např. zlatou z Poysdorfu. Světlinká zlatavá barva, vysoká viskozita. Středně intenzivní, příjemná vůně malin, rybízu, citrusů, parfému, postupně se uvolňovaly poněkud cizí tóny jablek. V těle plné, poněkud výraznější kyselinka, která ale přece jen přidávala vínu živost. Jemně kořenité víno s jemnou hořčinkou v chuti. Dochuť středně dlouhá. Dal jsem 7 (80) bodů, Jirka jen horších 6,5.
Hibernal 2013 zemské víno - Vinařství Na Čejči. Jaroslav Stejskal. Obsah alkoholu 12 %. Světlá zlatavá barva se zelenkavým nádechem, viskozita vyšší. Velmi intenzivní sladká opojná vůně černého bezu. V těle plnější, jemně nahořklá chuť grepů. Delší dochuť. Znovu jsem dal 7 (80) bodů, Jirka 7,5.
Hibernal 2012 zemské víno - Vinařství Na Čejči. Jaroslav Stejskal. Obsah alkoholu 12 %. Světlejší zlatavá barva, vysoká viskozita. Intenzivnější jemná uhlazená vůně listí černého rybízu a muškátu. Plnější tělo. Svěží harmonická, jemně kořenitá ovocná chuť mandarinek. Dochuť delší. Hodnotil jsem horšími 8 (85), Jirka 8 body.
Hibernal 2013 výběr z hroznů - Vinařství Štěpánek Mutěnice. Vinařská obec Mutěnice, viniční trať Úlehle. Obsah alkoholu 9 %. Velmi světlá barva, viskozita vysoká. Méně intenzivní, nepříliš výrazná vůně sladkých jahod. V těle plnější. Víno bylo až příliš sladké, celkem shodně nás napadl výraz "lepidlo". Přitom chuť nepůsobila harmonicky. Na jedné straně bylo velmi sladké, zároveň ale dosti svíravé. Daly se tu najít sladké hrušky. Dochuť kratší. Dal jsem lepších 6,5 (78), Jirka lepších 7 bodů.
Hibernal 2012 výběr z bobulí - Vinařství Štěpánek Mutěnice. Vinařská obec Mutěnice, viniční trať Úlehle. Obsah alkoholu 10,5 %, cukernatost při sběru 30° NM. Světlá zlatavá barva, viskozita vysoká. Vůně prozrazovala vadu ve víně. Ochutnat to šlo, bylo plné a velmi sladké, nicméně hodnocení nemělo smysl.
Muškát moravský 2009 výběr z bobulí, botrytický sběr - Vinné sklepy Valtice. Vinařská obec Brod nad Dyjí, viniční trať Dunajovický kopec. Obsah alkoholu 12,5 %. Sytě žlutá barva, velmi vysoká viskozita. Těžká intenzivní vůně medu, muškátu, vosku, s tóny botrytidy. V těle plné, v chuti med, ořechy, náznak stařinky. Byla tu jemná hořčinka, trochu chyběly kyseliny, víno bylo již těsně za vrcholem. Dochuť dlouhá. Hodnotil jsem 7,5 (83), Jirka lepšími 7 body.
Jak je vidět, byl to takový výlet do "Slaďákova", nicméně vyzrálejší polosuchý Stejskalův Hibernal (2012) se všem líbil a akci bychom jistě mohli zopakovat s nějakou jinou odrůdou.

Na závěr snad ještě pár slov k odrůdě. Byla vyšlechtěna v německém Geisenheimu křížením Ryzlinku rýnského a Seibelu 7053. U nás se pěstuje asi na 11 ha, hlavně na Moravě, v Čechám zejména na Mělnicku. Je odolná proti houbovým chorobám i mrazům. Běžně vyzrává na cukernatost pozdního sběru, je tedy vhodná pro výrobu přívlastkových vín.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 filo filo | Web | 5. května 2014 v 20:50 | Reagovat

Ahoj tak to je opravdu dobrý ročník to musím uznat, miluju víno je to nápoj z kterého vyzařuje luxus a patří ke každému stolu ! :) Kdyžtak tady najdeš info o luxusním víně co piju já http://www.iluxurylife.cz/cs/kategorie/jidlo-vino

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama