Z otevřených sklepů v Čejči

29. srpna 2016 v 19:00 | milasko |  Soutěže, ochutnávky, akce
V polovině srpna se pro návštěvníky otevřely vinné sklepy v Čejči. Celkem jich bylo přístupných více než dvacet a za 400,- Kč vstupného v nich bylo možno ochutnat bez omezení asi 200 vzorků, zejména bílých vín. V ceně byla sklenka, taštička na ni a informace o umístění jednotlivých sklepů a jejich nabídce vín.
Až na první navštívený sklep, který mě dost zklamal, jsem naopak všude jinde byl spokojený, někde hodně. Velmi vyrovnaná byla nabídka vín pana Ing. Jaroslava Stejskala, kde byla pěkná suchá a polosuchá bílá, např. Ryzlink rýnský nebo Hibernal, z červených byl zajímavý Golubok. Výborný suchý Sauvignon jsem pil u Ing. Roberta Stávka. Milovník sladkých vín by jistě ocenil slámový Ryzlink rýnský u Petra Havelky, případně Pálavu ve Vinařství Holeček nebo Sylvánské zelené u Miroslava Trojana. Posledně jmenované se asi líbilo mnoha dalším, protože bylo hned vyprodané, "ulovil" jsem poslední lahvičku. Mimořádně zajímavá byla kolekce červených vín u Tomáše Plška: barikový Merlot, pro mě neznámý Monarch nebo fortifikovaný Hubert. Příjemný byl i Rubinet v Císařských sklepech Horák. Pobavil jsem se i ve sklepě číslo 1 u MUDr. Karla Křena. Záhadný název vína Docolarius znamenal vlastně vše, co dokola vyrostlo, bylo sklizeno a posloužilo k výrobě bílého cuvée. I když nejsem přímo nadšený víny vyráběnými kachetinskou metodou, zdejší "experimenty", např. červené Cuvée, byly opravdu zajímavé a příjemné.
Celkově jsem byl velmi spokojený. Lidí bylo sice hodně, ale vzhledem k množství otevřených sklípků se až na několik výjimek větší fronty nedělaly. V mnoha sklepech bylo na zakousnutí spousta dobrot, jako různé pomazánky, škvarky, sýr atd. Akce trvala od 11 do 18 hodin, kdo chtěl, mohl pak ještě v areálu zůstat a pokračovat od 19 až do 24 hodin při poslechu cimbálovky. To už jsem ale nevyužil, protože jsem pospíchal na vlak. Asi v pravý čas, další vzorky bych už asi těžko zvládl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vlasta Vlasta | Web | 30. srpna 2016 v 16:40 | Reagovat

Proč jsem dostala takovou chuť na nějaký dobrý vínko....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama