close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Malá ochutnávka Cabernetu Sauvignon

29. ledna 2017 v 9:14 | milasko |  Soukromé koštování, odrůdy
Před časem se naše parta vínomilů rozhodla podívat se trochu blíže na světově uznávanou odrůdu Cabernet Sauvignon. Vzorků bylo tentokrát jen šest, takže ve srovnání s jinými posezeními to bylo trošku skromnější, ale na pár pěkných kousků jsme narazili. Jako obvykle jsme hodnotili formou slepé degustace.
Cabernet Sauvignon 2015 - Lindemann´s, Bin 45, Austrálie. Obsah alkoholu 13,5 %. Tmavší barva na přechodu mezi rubínem a granátem, velmi vysoká viskozita. Slabší zakouřená vůně tmavého ovoce, zejména černého rybízu, byla tu také čokoláda. V těle plnější, chuť lehce natrpklá, šťavnaté, s tóny černého rybízu. Dochuť středně dlouhá až delší. Na úvod pěkné víno, kterému jsem dal lepších 7,5 (84) bodů, celkově skončilo třetí.
Cabernet Sauvignon 2007 výběr z hroznů - Réva Rakvice. Vinařská obec Hustopeče, viniční trať Růženy. Obsah alkoholu 12,5 %. Velmi tmavá, neprůhledná švestková barva. Viskozita hodně vysoká. Vůně jitrocelového sirupu a švestkových povidel, velmi silná, kořenitá. V těle středně plné, třísloviny poněkud drsnější, dochuť středně dlouhá. Dostalo ode mě 7 (80) bodů, celkově skončilo poslední.
Cabernet Sauvignon 2013 Wine Farmers, Punti Ferrer, Valle Central Chile. Obsah alkoholu 13 %. Barva tmavého rubínu, viskozita vyšší. Intenzivnější, dosti štiplavá, lehce kořenitá, nepříliš příjemná vůně. V těle středně plné, v chuti maliny, poněkud mdlé, chyběly kyselinky i třísloviny, dochuť kratší. Dal jsem mu horších 6,5 (76) bodu, pro mě nejhorší, byť stále ještě pitelné víno, celkově skončilo páté.
Cabernet Sauvignon 2016 - Valmaduro, D.O. Valle Cantral Chile. Obsah alkoholu 12,5 %. Tmavá malinová barva, vysoká viskozita. Divná těžká, ne zcela příjemná vůně s tóny hub. V těle středně plné, v chuti výrazně lepší než ve vůni. Byly tu višně a černý rybíz, třísloviny poněkud výraznější, delší dochuť. Dal jsem mu lepších 7 (81) bodů, skončilo čtvrté.
Cabernet Sauvignon 2013 - Bodega Norton, Barrel Select, Argentina. Obsah alkoholu 14 %. Velmi tmavá malinová barva, hodně vysoká viskozita. Vůně spíše slabší, ale velmi příjemná, typicky odrůdová, s tóny černého rybízu a švestek. V těle plnější, krásně uhlazené, v chuti kompot z černého rybízu a opět švestky. Třísloviny sice zřetelné ale příjemné. Dochuť delší. Dal jsem mu horších 8 (85) bodů. Stalo se vítězem ochutnávky.
Cabernet Sauvignon 2015 IGP - Le Marquis de Beau Rond, Pays d´Oc, Francie. Obsah alkoholu 13 %. Tmavá rubínová barva, vyšší viskozita, ve vůni černý rybíz a višně. V těle plné, v chuti švestky, šťavnaté, kořenité, hezky uhlazené, kulaté, dlouhá dochuť. Dostalo 7,5 (83) bodů a celkově skončilo druhé.
Příjemné posezení, žádné z vín nebylo úplně špatné, byť první tři v pořadí se od toho zbytku celkovým bodovým ohodnocením dost vzdálila.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama