Březen 2018

Skvělá moravská slámovka, chilské Gran Reservy a další povedená vína z konce zimy

31. března 2018 v 9:28 | milasko |  Soukromé koštování, odrůdy

Série vín z domácího koštování byla tentokrát velice vydařená a také poměrně pestrá. Byla tu velmi vydařená moravská vína, kterým ale solidně sekundovali i zástupci z Chile a nezklamal ani jediný slovenský reprezentant z tokajské oblasti.
Rulandské bílé 2002 slámové - Milan Súkal Nový Poddvorov. Sdružení Bonus Eventus. Vinařská obec Starý Poddvorov, viniční trať Remíze. Hnědá láhev o obsahu 0,2 l byla uzavřena plným, již značně prosáklým korkem. Obsah alkoholu 10,5 %, 180 g zbytkového cukru. Hnědá karamelová barva s mahagonovými odlesky, velmi vysoká viskozita. Intenzivní příjemná a zajímavá vůně rozinek, karamelu a oříšků. V chuti až překvapivě šťavnaté a ovocné, se středně dlouhou dochutí. Celkově hodně zajímavé, trochu připomínalo portské. Pokoušel jsem se kontaktovat vinaře, protože mě zajímalo, jak víno vypadalo, když bylo mladší, bohužel nereagoval. Hodnotím lepšími 8,5 (90) body.
Furmint 2015 neskorý zber - J&J Ostrožovič Velká Trňa, vinohradnická oblast Tokaj, Slovensko. Bylo uzavřeno šroubovacím uzávěrem. Obsah alkoholu 12,5 %. Sytá medová barva, viskozita vysoká. Intenzivní, sladce působící vůně medu a vosku (i když víno bylo suché). V těle plné, velmi kořenité, poměrně těžké, což ale vyrovnávaly příjemné kyseliny, v chuti citrusy a med, dochuť delší. Dostalo lepších 7,5 (84) bodů.
Pinot noir 2013 výběr z hroznů - Lubomír Glos Moravská Nová Ves. Zelená Bordó láhev byla uzavřena korkem (plátek-drť- plátek) dlouhým 44 mm. Vysoký obsah alkoholu - 15 %! Hezká světlejší rubínová barva, vysoká viskozita. Méně intenzivní vůně peckovin. Plné tělo, extraktivní víno s výraznějšími tříslovinami, šťavnaté, v chuti višně a mandle, alkohol dobře zakomponovaný, nijak nevystupoval, dochuť dlouhá. Dostalo horších 7,5 (82) bodů.
Lusk, novošlechtění III 77-20 2015 moravské zemské - Lubomír Skrýval Rakvice. Vinařská obec Přítluky. Vzniklo křížením Seyve Villard a Ryzlinku rýnského. Obsah alkoholu 12 %, 5,7 g zbytkového cukru, 5,9 g kyselin. Láhev z průzračného skla byla uzavřena šroubovacím uzávěrem. Zlatavá barva, viskozita střední. Slabší květinová vůně s tóny máty. V těle středně plné, chuť poměrně neutrální, lehká olejovitost, jemná hořčinka, poněkud vystupoval alkohol. Dochuť delší. Dal jsem horších 7 (79) bodů.
Děvín 2015 pozdní sběr - Konečný Moravský Žižkov. Obsah alkoholu 12 %. Světlinká barva, viskozita vyšší. Intenzivnější vůně sladkých hroznů, hodně kořenité. V těle poměrně plné, příjemná nasládlá chuť, jemně kořenité, olejovité, výraznější alkohol, naopak trochu chyběly kyselinky. Dochuť středně dlouhá. Dostalo lepších 7 (81) bodů.

Carménére Gran reserva 2015 La Joya, Bisquertt, Family Vineyards, Valle de Colchagua, Chile. Zelená Bordó láhev byla uzavřena plným korkem dlouhým 44 mm. Obsah alkoholu 14 %. Rubínová barva, hodně vysoká viskozita. Plné tělo, středně intenzivní těžká vůně tmavého ovoce, hodně kořenité, tóny ostružin a malin, příjemné třísloviny. Vyšší alkohol byl dobře zakomponovaný, nevystupoval. Dochuť delší. Dal jsem horších 7,5 (82) bodů.
Cabernet Sauvignon Gran Reserva 2014 - Vińa Tarapacá, D.O., Valle del Maipo, Chile. Masivní láhev ze zeleného skla byla uzavřena plným korkem dlouhým 44 mm. Obsah alkoholu 14 %. Plné tělo, tmavá rubínová barva, velmi vysoká viskozita. Intenzivní, velice příjemná typická odrůdová vůně černého rybízu, dále tu byly višně a smetana. V chuti byl opět černý rybíz, vanilka, koření, příjemné třísloviny. Dochuť delší. Dostalo 8,5 (89) bodů.
Tato série se mimořádně povedla, našlo se dokonce několik skvělých vín, ani to nestatní nebylo vůbec špatné.

Sibiř

25. března 2018 v 11:36 | milasko |  Pravěk - archeologické kultury
Nějaký čas se teď budu zabývat historií Sibiře, kterou jsem sice při svých vyprávěních o dějinách velkých stepních říší nemohl vynechat, ale zkusím to nyní doplnit o další kultury a kmeny + nové pohledy na již uvedené. Nejprve pár obecných pojmů:
Sibiř, obrovské území s bohatou historií. Nacházejí se tu pozůstatky řady archeologických kultur, žila zde spousta zajímavých národů. Odkud se ale vzalo samo slovo Sibiř? Existuje mnoho teorií. Některé ale nezní příliš pravděpodobně.
Například ta, že to vlastně znamená sever. Z pohledu Slovanů Kyjevské a Moskevské Rusi leželo toto území na východ, přičemž národy, které byly v centru pozornosti, žily spíše na jihu Sibiře. Stejné je to asi se spojením anglických slov sea a bear, mořský (bílý) medvěd. Není žádný důvod, aby byl název přejat z angličtiny, protože Angličané se s touto zemí seznámili mnohem později než Slované.
Lépe už by vyhovoval staroturecký původ. Siberi označuje zemi lesů, šibir zase bažinatou krajinu. V Tajné kronice Mongolů zase existuje zmínka, že došlo k podrobení národa Šibir, který žil severně od Altaje a západně od Angary, tedy na západě Sibiře. Tento národ mohl dát jméno zemi. Další teorie odvozuje název od mocného národa Sien-pi.
Za relativně pravděpodobnou je považována i možnost, že název vznikl z tatarského abil-sabil, což znamená nezalidněná oblast, prostě "tam kdesi". Tak označovaly turecké národy jižní Sibiře málo osídlená a téměř neznámá severní teritoria. Jiné národy od nich pak tohle označení mohly převzít, protože to pokládaly za název.
Doba bronzová na Sibiři
Doba bronzová byla na Sibiři ve II. a na počátku I. tisíciletí př. n. l. Na celém rozsáhlém území Sibiře není příliš mnoho snadno dostupných nalezišť mědi. Jsou soustředěna hlavně na Altaji, v Sajanech a v Zabajkalsku. To do jisté míry omezovalo možnosti rozšíření bronzových kultur. Obyvatelstvo se rozdělilo na dvě odlišné skupiny. V jižních, stepních a lesostepních oblastech se živilo pastevectvím a zemědělstvím, v severních oblastech tajgy žili lovci a rybáři. K nejvýznamnějším kulturám z počátků využití bronzu v 1. polovině II. tisíciletí patří okuněvská v Minusinské kotlině a glazkovská při Bajkalu. Zásadní je pak rozšíření andronovské kultury od Přiuralí po Jenisej v polovině II. tisíciletí a koncem tohoto tisíciletí pak karasukské, která se nacházela na teritoriu od Obu až po Jakutsko. Z pozdní fáze doby bronzové jsou pak nejzajímavější kultury tagarská v přialtajských stepích a bolšerečenská kolem Obu.
Doba železná
Doba železná na Sibiři se vymezuje 7. stoletím př. n. l. - 4. stoletím n. l. V nejstarší, skythské epoše, žil na Altaji a v Sajanech lid kultury Pazyryku a Ujuku. Od 4. století př. n. l. se začal formovat svaz Hunů Siung-nu, který pak zásadně ovlivnil dějiny velké části Asie i Evropy. Období mezi 3. stoletím př. n. l. - 4. stoletím n. l. se označuje jako huno-sarmatské.

Okuněvská kultura. Sibiř v době bronzové

18. března 2018 v 17:35 | milasko |  Pravěk - archeologické kultury
Počátkem 2. tisíciletí př. n. l. se na Jeniseji v Minusinské pánvi objevuje okuněvská kultura. Nejstarší nálezy jsou z Okuněva na jihu Chakasie. Kultura je mladší než afanasjevská, ale starší než andronovská(obě europoidní a indoevropské). Toto nové obyvatelstvo má převážně mongoloidní rysy, najdeme zde ale i čistě europoidní lebky. Zdá se, že zde došlo ke smíšení místního mongoloidního obyvatelstva s nositeli afanasjevské kultury. Jejich hroby se rozkládají hlavně při řekách jako je Jenisej, Abakan nebo Ujbatu.
Kolem hrobů byly čtyřhranné ohrady z granitových desek. Vlastní hroby se vždy nacházely v jejich jihozápadní nebo jižní části, zbytek ohrad byl prázdný. Hroby byly z kamenů, nevelké, s podlahou z kamenných desek, další kámen, jakýsi pískovcový "polštář" ležel pod hlavou nebožtíka. Ten ležel vždy na zádech, kolena měl pokrčená. V jednom hrobě býval jeden, dva či tři mrtví, někdy byly s dospělým pohřbeny i děti. Velmi různé je množství přiložených milodarů. V některých hrobech nebylo vůbec nic, jinde několik nádob, v některých případech bylo věcí hodně. Mnoho nálezů svědčí o významu rybolovu v jejich obživě. Zřejmě lovili harpunami, na háčky i do sítí. Různé pozůstatky ptáků svědčí o tom, že je asi také často lovili. Základem pro obživu byl ale chov zvířat, zřejmě hlavně ovcí, časté kresby býčích rohů ale naznačují, že chovali i hovězí dobytek, což možná převzali od předchozí afanasjevské kultury.
O zvířata se starali hlavně muži, kteří zřejmě již pobývali delší dobu mimo domov, zatímco o domácnost a děti se staraly ženy. Šily asi různé předměty z kůží zvířat, o čemž svědčí měděné jehelníčky v jejich hrobech. Dále vyráběly hliněné nádoby. Ty byly buď kónické s úzkým dnem, nebo jakési hrníčky s nejširší částí uprostřed. Bývají zdobené různými ornamenty. K oblíbeným ozdobám patřily náhrdelníky z medvědích zubů. Zuby sobolů zase využívali jako ozdoby kožených bot. Poměrně časté jsou již předměty z mědi i bronzu, čemuž napomáhala četnost nalezišť mědi ve zdejších stepích. Kromě kování za studena ovládli zdejší lidé už i techniku odlévání. Vyráběli zejména rybářské háčky a jehelníčky, dále malé nože, které měly dřevěnou nebo kostěnou rukověť. Objevují se ale i větší dýky ve tvaru plamenů.
Do oblasti umění či náboženství je možné zařadit různá vyobrazení, vyrytá do kamenných desek či stél a malé hlavy zvířat a žen z kamene. Jsou poměrně realistické. Zvláštností bývá ale vyobrazení dravců, někdy vytesané do poměrně velkých stél, které má často fantaskní rysy, možná představují nějaké člověku nepřátelské síly. Někteří badatelé zde vidí jisté prvky předjímající skythské umění.
Nositelé okuněvské kultury obývali minusinské stepi přibližně do poloviny 2. tisíciletí př. n. l. V té době sem přišel nový lid andronovské kultury. Ten ale původní obyvatelstvo úplně nezlikvidoval. Když se ve druhé polovině 2. tisíciletí začíná ve stepích šířit karasukská kultura, lze u ní najít některé kulturní ale i antropologické prvky lidu okuněvské kultury.

Domácí ochutnávka odrůdy Cabernet Moravia

13. března 2018 v 18:51 | milasko |  Soukromé koštování, odrůdy
Cabernet Moravia je naší domácí odrůdou. Byla vyšlechtěna Lubomírem Glosem křížením Zweigeltrebe a Cabernet Franc. Nás se tentokrát sešlo devět, ochutnali jsme tedy devět vzorků slepou degustací, odhalení nastoupilo až po ohodnocení.
CM 2015 pozdní sběr - Chramostovi Čejč. Rubínová barva, viskozita střední. Středně intenzivní zajímavá kořenitá vůně třešní, maku a ostružin. Plnější tělo, šťavnaté, v chuti ostružiny, čokoláda. Plnější tělo, příjemné středně dlouhé doznívání. Hodnotil jsem 82 body, celkově skončilo třetí.
CM 2015 jakostní - Rodinné vinařství Beneš Hrušky. Sytější rubínová barva, viskozita nižší až střední. Vůně poměrně slabá, pro mě nepříliš zajímavá, nicméně chuť byla o dost slibnější. Plné tělo, v chuti malinový kompot, ostružiny, hořká čokoláda. Středně dlouhá dochuť. Celkově skončilo druhé.
CM 2015 pozdní sběr - Maděřič Moravský Žižkov. Hezká rubínová barva, viskozita nižší. Méně až středně intenzivní vůně tmavého ovoce, hlavně borůvek. V těle plnější, šťavnaté, výrazně ovocné, v chuti třešně, čokoláda, černý rybíz. Dochuť středně dlouhá až delší. U mě i celkově páté, hodnocení kolem 80 bodů.
CM 2016 zemské - Pergen Perná. Tmavá rubínová barva, viskozita nízká. Ve víně byla vada, cítil jsem zelí, nepříjemné i v chuti. Skončilo poslední.
CM 2015 zemské - Vinařství Starý vrch. Zářivá rubínová barva, nižší až střední viskozita. Nasládlá velmi neobvyklá vůně s náznakem borůvek a malin, byl tu ale i mák. Plné tělo, příjemné kyselinky, hezká svěží chuť černého rybízu, dochuť delší. Líbilo se mi, dal jsem mu 84 bodů, celkově skončilo druhé.
CM 2016 pozdní sběr - Vajbar Bronislav Rakvice. Velmi tmavá borůvková barva, vysoká viskozita. Méně intenzivní vůně borůvek se smetanou. V těle plnější, velmi šťavnaté, kořenité, v chuti borůvky a ostružiny, dochuť dlouhá. Ohodnotil jsem 85 body, u mě i celkově zvítězilo.
CM 2016 zemské - Knápek & Machů. Tmavá rubínová barva, viskozita vysoká. Silnější ale nepříliš příjemná vůně s náznakem švestek, na hraně vady. V chuti trpké, štiplavé, tóny ostružin. Skončilo sedmé
.
CM 2015 pozdní sběr - Vinium Velké Pavlovice. Rubínová barva, viskozita nižší. Slabší vůně ostružin. Dosti svěží, šťavnaté, s výraznějšími tříslovinami i alkoholem, celkově trochu drsnější, rozbité. Dochuť středně dlouhá. Skončilo šesté.
CM 2013 pozdní sběr - Michaela Balounová. Barva na pomezí rubínu a granátu, vysoká viskozita. Méně intenzivní ovocná, poměrně špatně zařaditelná vůně s náznakem borůvek. Celkově lehčí, šťavnaté, s výraznějšími kyselinkami i tříslovinami, vystupoval i alkohol, nevyvážené. Dochuť středně dlouhá. Skončilo předposlední.
Jak jsem u této odrůdy očekával, kvalita byla hodně rozdílná. V hodnocení jsme se celkem shodli. Zatímco vzorky, které u nás zabodovaly, byly opravdu pěkné, vína s umístěním ve druhé polovině už za mnoho nestála.

Monte Floris z Marche, oregonský Pinot noir, tokajský Muškát žltý a další vína z počátku roku.

1. března 2018 v 11:51 | milasko |  Soukromé koštování, odrůdy

El Coto blanco 2015 - DOCa Rioja, Španělsko. Průzračná láhev, plastová zátka. Obsah alkoholu 12,5 %. Vyrobeno z odrůdy Viura. Velmi světlé, viskozita vysoká. Slabá vůně s náznakem manga. Lehčí víno s lehkou, ale příjemnou hořčinkou, dochuť kratší. Dostalo lepších 6,5 (78) bodů.
Chardonnay 2015 pozdní sběr - Vinselekt Michlovský. Vinařská obec Nový Přerov. Zelená Bordó, 44 mm dlouhý korek z drti. Obsah alkoholu 12,5 %. Zlatavá barva, vyšší viskozita. Velmi slabá vůně jablek, v těle méně až středně plné, poměrně nezajímavé, v chuti dost výrazná hořčinka. Dochuť středně dlouhá. Dal jsem 6,5. (77) bodů.
Pinot noir 2013 - Eola Hills, Rickreall, Oregon, USA. Hnědá láhev burgundského typu, korek z drti dlouhý 44 mm. Obsah alkoholu 13,5 %. Světlejší rubínová barva, viskozita vysoká. Jemná, středně intenzivní vůně tmavých třešní a květin. V těle středně plné, hezky uhlazené, v chuti jahody, višně a červený rybíz. Dochuť středně dlouhá. Dostalo horších 8 (85) bodů.
Monte Floris 2014 - Vini di Familia Centanni, Nobil Terre, IGP, Biologico, Monteflore dell ´Aso, Marche, Itálie. Odrůda Montepulciano. Zelená Bordó láhev s neobvyklým skleněným uzávěrem, jaký bývá někdy u tvrdého alkoholu. Tmavá rubínová barva, velmi vysoká viskozita. Středně intenzivní, těžší, hodně kořenitá vůně s tóny tmavých třešní, švestek a vanilky. Plné tělo, lahodné, velmi šťavnaté, zajímavá kombinace příjemných kyselinek a zřetelných, ale nasládlých tříslovin. V chuti višňový kompot, černý rybíz, hořká čokoláda, punčový řez. Dochuť delší. Dostalo 8,5 (89) bodů.
Muškát žltý 2015 Tokaj & Co Malá Trňa, VOP, vinohradnická oblasť Tokaj, Slovensko. Průzračná Bordó láhev. Korek z drti byl zcela prosáklý a při otvírání se úplně rozdrtil, což značně ztížilo otevření i následné nalévání a neudělalo dobrý dojem. Obsah alkoholu 11,5 %. Žlutá barva, viskozita střední. Středně intenzivní sladká muškátová vůně, s tóny medu sladkých hroznů a bonpari. Příjemně sladkokyselé, opět trochu připomínající bonpari a exotické ovoce, hladké. Dochuť delší. Dostalo 7 (80) bodů.
Sol de Málaga Original - Bodegas Málaga Virgen, D.O., Fuente de Piedra, Španělsko. Odrůdy Muscat a Pedro Ximenez. Khaki láhev se šroubovacím uzávěrem, obsah alkoholu 15 %. Zrálo 6 měsíců v dubových sudech. Hnědozlatá barva s načervenalým nádechem, velmi vysoká viskozita. Intenzivnější těžká vůně švestek a sladkých hroznů. Plné, velmi sladké, v chuti jahodový sirup a oříšky, středně dlouhá dochuť. Dostalo lepších 7 (81) bodů.
Sylvánské zelené 2015 - Chalet Čejč, viniční trať Brněnka. Khaki Bordó, korek z drti dlouhý 38 mm. Bylo prodáváno jako dezertní, jako mladé bylo na otevřených sklepech velmi dobré a hned ho vyprodali. Za dva roky se ale hodně změnilo, po otevření silně perlilo. Zlatošedá barva, viskozita střední. Pít ještě šlo, uchovalo si celkem příjemnou nasládlost, takže spíše připomínalo nějaké perlivé víno. Dochuť středně dlouhá. Dostalo 6,5 (77) bodů.

Lépe jsem tentokrát pořídil v zahraničí. Nezklamal oregonský Pinot, ale jasně nejlepší bylo opravdu zajímavé italské víno Monte Floris. Domácí vína příliš neoslnila.